AMATAS NOVADA LEPNUMS 2016

dsc05362

Š.g. 19. novembra pievakarē Amatas kultūras centrā Ģikšos sabrauca novada iedzīvotāji no Amatas novada malu malām, lai kopīgi godinātu cilvēkus, uzņēmumus un vietas, ar ko lepojamies.

Lai  ikviens svētku pasākuma apmeklētājs justos īpašs un gaidīts – ienākot pa sarkano paklāju visus laipni sagaidīja VPDK “Amata” dejotāji un konkursa “Amatas novada lepnums 2016” komisijas pārstāvji. Viesiem tika dāvinātas Amatas novada pastkartītes, lai arī aizejot mājās ikviens lepotos ar novadu, kurā dzīvo un stāstītu par to radiniekiem un draugiem, sūtot sveicienus pa pastu.

Esam lepni ar saviem cilvēkiem, tāpēc kā pasākuma vadītāji kā pasākuma vadītāji tika izvēlēti vietējie amatieši – Uģis Tinuss ar meitu Kristiānu – Amandu. Uģis Tinuss nāk no lielas dzimtas, kas Amatas pagastā dzīvo vairākās paaudzēs. Visai Tinusu ģimenei ir viens kopīgs hobijs – ceļošana, tādēļ arī meita Kristiāna Amanda ir izvēlējusies mācīties Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā.

Pats Uģis Tinuss konkursā tika izvirzīts nominācijā “ Aktīvākais pilsētnieks laukos”, bet viņa ģimenes topošā māja nominācijā “Ziedošākā viensēta”. Vietējie par Uģi stāsta, ka “Uģis ir ļoti aktīvs mērķtiecīgs cilvēks”. Viņš daudzus gadus dejo vidējās paaudzes deju kolektīvā “Amata”, bet dzimtenes patriotismu pauž esot zemessargs un mācoties Aizsardzības akadēmijā.

Pirms konkursa “Amatas novada lepnums 2016” apbalvošanas ceremonijas gaisā virmoja satraukums un neziņa, jo galveno balvu ieguvēji tika turēti noslēpumā līdz pat pasākumam.

Atklājot pasākumu, Amatas novada domes priekšsēdētāja Elita Eglīte teica uzmundrinošus un pateicības pilnus vārdus, godinot mūsu Latviju, novadu un ikvienu jums.

Nominatus pieteica konkursa komisijas pārstāvji Amatas novada domes priekšsēdētāja Elita Eglīte,izpilddirektors Māris Timermanis, projektu koordinatore Zane Pīpkalēja un Tūrisma attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Eva Staltmane.

Apbalvošanas ceremonijā viesus priecēja vietējie pašdarbības kolektīvi -“Zaubes koris”, VPDK “Amata”, VPDK “Skujene” un Amatas novada mūzikas un mākslas skolas audzēkņi. Pēc svinīgās apbalvošanas ceremonijas un svētku kūkas baudīšanas, kopības sajūtu un emocionālo pacēlumu radīja grupa “FRAMEST” (Rūta Dūduma un Jānis Ķirsis), kas koncerta nobeigumā aicināja visus vienoties dziesmā “Nāk rudens apgleznot Latviju”.

Pēc koncerta visi tika aicināti uz kafejnīcas “Runčuks” sagatavotajām degustācijām no novadā audzētiem un ražotiem produktiem.

vietējo ražotāju produktu degustāciju, ko bija sarūpējusi kafejnīca “Runčuks”. Uz kopīgu sadancošanos aicināja grupa “Tuti Frutti”.

Lepojamies ar visiem konkursa “Amatas novada lepnums 2016” kandidātiem, jo īpaši:

NOMINĀCIJA “ZIEDOŠĀKĀ VIENSĒTA” ir nominācija, kas ļāva mums kaut uz mirkli atgriezties skaistajā vasarā, kad viss plauka un zēla. Kopumā šai nominācijai tika pieteiktas 30 sētas, ko konkursa komisija apskatīja, vienlaikus arī uzklausot saimnieku stāstus par to, kā sēta tiek veidota, uzturēta un attīstīta, cik senas ir puķu dobes un kādi plāni nākamajai vasarai. Guvām iedvesmu un pieredzes stāstus, kas uzrunāja arī mūs, konkursa komisiju.
Galveno balvu saņēma
MĀJAS “BIRZTALIŅAS” (DRABEŠU PAG.)UN TĀS SAIMNIECE SVETLANA CEPURĪTE.
dsc05244

Mājām “Birztaliņas” ir savs īpašs stāsts par to, kā Svetlana tās ir atjaunojusi un devusi “otro” dzīvību, lai senā guļbaļķu māja būtu tik dižena kāda tā ir pašlaik un tās apkārtne, kas vasaras laikā krāsojas dažnedažādos ziedos un krāšņumaugos.

Pateicību saņēma
Lukstiņu ģimenes mājas “Veldzes”(Līvi, Drabešu pag.)
Ligitas Norītes mājas “Vēķi” (Drabešu pag.).

NOMINĀCIJĀ “SALIEDĒTĀKĀ DAUDZDZĪVOKĻU MĀJA” tika pieteiktas 11 daudzdzīvokļu mājas. Lai pieņemtu lēmumu par galvenās balvas ieguvēju, tika ņemti vērā šādi kritēriji – iedzīvotāju sadarbība mājokļa apsaimniekošanā, apkārtnes labiekārtošana un iedzīvotāju ieguldījums tajā, energoefektivitātes pasākumu ieviešana mājā, ēkas vizītkarte, bērniem, ģimenēm un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām draudzīgā vide.

Galveno balvu saņēma
ZVĀRTA IELA 1, LĪVOS.

dsc05269

Mājas iedzīvotāju starpā ir jūtama kopības sajūta, viņi spējuši ne tikai nodibināt apsaimniekošanas biedrību, bet arī nosiltināt māju, uzturēt to kārtībā gan iekštelpās, gan ārpusē. Mājas pieguļošā teritorija tika izmantota arī pasākumā “Līvu sporta un atpūtas svētki”.

Pateicību saņēma
Zvārtas iela 5 un Zvārtas iela 3, Līvos.

NOMINĀCIJĀ “RADOŠĀKAIS NOVADNIEKS” tika pieteikti 18 kandidāti. Tie ir cilvēki, kuri profesionāli darbojas kāda radošā nozarē, gan tādi, kuri to praktizē hobija līmenī. Mūsu novadā mīt radoši ļaudis un laikam jau pati daba šeit liek dvēselei atvērties. Tomēr viens no kritērijiem bija, lai cilvēks ar savu radošo darbošanos iepriecina, bagātina, paspilgtina mūsu novada dzīvi un to dara ārpus sava darba pienākumiem.


Galveno balvu saņēma
LŪCIJA KĀRKLIŅA (DRABEŠU PAG.),

dsc05281
kura tika nominēta ne tikai šai nominācija. Lūcija glezno, darina rokdarbus, fotogrāfē, iesaistās un palīdz organizēt pasākumus, organizē pārgājienus gar Amatu tā padarot ne vien savu, bet arī līdzcilvēku dzīvi krāsaināku.

Pateicību saņēma
“Senlietu muzeja” veidotāja Laila Zeile (Skujenes pag.),
Anita Volkoviča (Zaubes pag.), kura padarījusi ne vienus vien svētkus Zaubē īpaši krāšņus.

 

NOMINĀCIJĀ “IEDZĪVOTĀJIEM DRAUDZĪGĀKĀ TIRGOTAVA VAI KAFEJNĪCA”tika pieteiktas 3 kafejnīcas un 6 tirgotavas no visiem Amatas novada pagastiem. Ikkatra no izvirzītajām vietām bija pelnījusi saņemt šo titulu, jo ikkatra tirgotava un kafejnīca nodrošina vietējiem iedzīvotājiem piemērotu sortimentu, lai ikviens apmeklētājs varētu atrast ko sev. Lai izvērtētu galvenās balvas ieguvēju, kā galveno kritēriju ņēmām vērā jūsu, iedzīvotāju balsojumu.

Galveno balvu saņēma
KS CĒSU RAJONA PATĒRĒTĀJU BIEDRĪBAS VEIKALS “ĢIKŠI”.

dsc05293

“Ģikšu veikals”, kā to sauc tautā ir ļoti iemīļots vietējo iedzīvotāju vidū, kā arī novada viesiem draudzīga vieta, kur saņemt informāciju par novadu.
Pateicību saņēma
SIA “Saime AE” (Skujenes pag.) un kafejnīca “Melturi” (Drabešu pag.)

NOMINĀCIJĀ “AKTĪVĀKAIS PILSĒTNIEKS LAUKOS” vēlējāmies pateikt “paldies” tiem cilvēkiem , kuri Amatas novadu izvēlējušies par savām otrajām mājām, kuri pavada šeit savas brīvdienas čakli strādājot un arī aicinot viesus. Tika pieteikti 18 kandidāti.No balsojumiem redzam, ka līdzcilvēki novērtē, ja kāda skumja māja atkal kļūst skaista, tajā ienāk cilvēki, logos iedegas gaisma. Pilsētnieki savā saimniekošanā nereti ir drosmīgāki par īstiem lauciniekiem, bet šad tad paši ar laiku kļūst laucinieki. Visi galvenās balvas pretendenti ir savā ziņā Amatas novada patrioti, kurus interesē novada attīstība un notikumi.
Galveno balvu saņēma
SIGNE ŠLOSBERGA (SKUJENES PAG.),

dsc05306
kura veiksmīgi audzē kvinoju un ir nodibinājusi savu zīmolu “Gusts Apinis”. Signe aktīvi reklamē novadu ārpusē, ļoti lepojas ar saviem kaimiņiem un ir neapslāpējams ideju ģenerators.

Pateicību saņēma
Inese Stibe (Skujenes pag.), kas kopā ar ģimeni ir iegādājusies īpašumu pašā Elkas kalna virsotnē, attīsta zīmolu “Elkas kalna gardumi”,
Jānis Ozols (Amatas pag.), ārsts – psihoterapeits, kurš iesaistās novada sabiedriskajos pasākumos, tai skaitā  daloties savās profesionālajās zināšanās.

NOMINĀCIJĀ “LABĀKAIS DARBA DEVĒJS” tika pieteikti 9 pretendenti, tostarp arī Amatas novada pašvaldība. Protams, komisija tikās arī ar šīs nominācijas pretendentiem, bet izvērtējot uzņēmējus, liela nozīme bija tieši tam, ko darbinieki bija norādījuši anketās – pamatojums, kāpēc darba devējs ir vislabākais – “labākais kolektīvs”, “iespēja strādāt tuvu dzīvesvietai”, “laba alga”utml. Tomēr jāatzīst, ka šī nominācija ir ļoti nopietna, un tā prasa izvērtēt ne tikai subjektīvus argumentus, bet, lai pašvaldība kādu uzņēmēju godinātu par novada labāko darba devēju, ir nepieciešams izvērtēt arī šī uzņēmēja attieksmi pret valsti, lojalitāti tai. Un uzņēmēja lojalitāti valstij var noteikt pēc viena kritērija – samaksātajiem nodokļiem. Ar lepnumu varam atzīt, ka labākie Amatas novada darba devēji, par kuriem atzinīgus vārdus saka to darbinieki, ir arī lojāli Latvijas valstij.

Galveno balvu saņēma
SIA “EKJU” (DRABEŠU PAG.),

dsc05314

kas ir lielākais uzņēmums Amatas novadā. Tā darbinieki novērtē savu darba darba devēju, kādā no anketām bija minēts “tā labākā darbavieta, kur jebkad esmu strādājis”

Pateicības saņēma
SIA “Koks AN” (Nītaures pag.) un SIA “Magam” (Amatas pag.).

NOMINĀCIJĀ “RAŽENĀKĀ ZEMNIEKU SAIMNIECĪBA” tika pieteiktas tikai 10 saimniecības, kas ir pavisam neliels skaits salīdzinot ar visām, novadā reģistrātajām saimniecībām. Apmeklējot pieteiktās saimniecības, izjutām lepnumu par saviem zemniekiem, kuri nepaguruši apstrādā laukus, apkopj lopus un rūpējas par to, lai arvien varētu apgādāt gan kaimiņus, gan pilsētniekus ar bioloģiski audzētiem produktiem ikdienas un svētku galdam. Arī izvērtējot saimniecības, ieskatījāmies VID datu bāzē, izdarot secinājumus.

Galveno balvu saņēma
AITKOPĪBAS SAIMNIECĪBA SIA “SF -17” UN TĀS SAIMNIEKS JOAHIMS ŠULTHEISS

dsc05321

Š.g. jūnijā sākumā Amatas novadā viesojās vairāk kā 100 aitu audzētāju no visas Latvijas. Iemesls bija ši aitkopības  saimniecība, kas tika izvirzīta kā paraugsaimniecība. Aitkopji no visas Latvijas smēlās Joahima pieredzē par aitu šķirņu un krustojumu turēšanas īpatnībām.

Pateicības saņēma
P/S “Lejas Suces” (Nītaures pag.) un Z/S “Kalna Gavieši”(Skujenes pag.).

NOMINĀCIJĀ “INTERESANTĀKAIS TŪRISMA PIEDĀVĀJUMS” tika pieteikti  12 tūrisma piedāvājumi, tomēr arī šis skaits ir pavisam neliela daļa no visa tūrisma piedāvājuma Amatas novadā – mēs varam lepoties ne tikai ar skaisto dabu, bet arī uzņēmīgiem un radošiem cilvēkiem, kuri spēj mūsu novada bagātības parādīt arī novada viesiem.

Galveno balvu saņēma
“CECĪĻU DABAS TAKA” (DRABEŠU PAG.), KO PĀRSTĀV DACE SABULE ,

dsc05329

kurai īsā laikā izdevies takas, kopā ar radošajām darbnīcām un kafejnīcu pozicionēt kā jaunu interesentu tūrisma piedāvājumu gan skolēnu grupām, gan ģimenēm, gan pieaugušajiem. Cecīļu takas ik pa laikam tiek ieteiktas nacionālos mēdijos kā apmeklējuma vērts objekts.

Pateicību saņēma
Ieriķu dabas taka un tās pārstāve Ieva Meiere (Drabešu pag.), M.Vanagas muzejs (Amatas pag.) un tā pārstāve Ingrīda Lāce.

 

NOMINĀCIJĀ “VIETA, KAS JĀREDZ AMATAS NOVADĀ” tika pieteiktas 16 vietas, kas jāredz Amatas novadā. Šī nominācija ir par vietu ar lielo burtu, ar kuru mēs lepojamies, par kuru esam gatavi rūpēties, rādīt saviem viesiem.

Vairākos balsojumos tika minēts Amatas upes vārds, ar tās taku un kraujām. Tas ir likumsakarīgi, ka Amatas upe ir mūsu novada galvenā dzīsla. Tomēr aiz trīs izvirzītajiem galvenās balvas pretendentiem stāv cilvēku entuziasms un darbs.

Galveno balvu saņēma
ZAUBES CENTRS (Zaubes pag.)

dsc05342

ar Augšezeru, Lejasezeru un parku. Balvu aicinājām saņemt galvenajiem vietas  kārtības uzturētājiem – MMK “Zaube” pārstāvjus un  Amatas novada pašvaldības komunālās nodaļas vadītāja vietnieci – Valdu VeisenkopFu. Tas ir “paldies” arī visiem zaubēniešiem, kas talko vai citādi palīdz uzturēt Zaubes ezerus un centru sakoptus un skaistus.

Pateicības saņēma
Elkas kalna panorāma un vietas stāstnieki Dainis un Milda Šķerbergi (Skujenes pag.)  un Amatciems (Drabešu pag.).

NOMINĀCIJA “LABAIS GARIŅŠ” ieguva vislielāko atsaucību iedzīvotāju balsojumā, jo uz to tika ieteikti 40 kandidāti. Par katru no kandidātiem anketās tika norādīti pateicības pilni vārdi un labo darbu apraksti.

Galveno balvu saņēma
LARISA ŠTEINE (NĪTAURES PAG.),

dsc05353
kurai ir neizsīkstoša fantāzija un tās realizācija dzīvē gan darbojoties ar bērniem jauniešu organizācijā “Nītaureņi”, gan radošajā darbnīcā “Lambe”.

Pateicības saņēma
Velta Mērniece (Drabešu pag.), kas nepagurusi rūpējas par Līvu ciemata pensionāriem.
Guntis Jaunietis (Amatas pag.), kuram ik rītu vecāki uztic savus bērnus nogādāšanai skolas solā.

Pateicamies visiem, kuri bija aktīvi un pieteica savus pretendentus katrā no nominācijām, kā arī pašiem pretendentiem par atsaucību!

Gatavojoties nākamā gada konkursam “Amatas novada lepnums”, stāstot par galvenajiem nominantiem katrā nominācijā.

dsc05214 dsc05235  dsc05238 dsc05244 dsc05269 dsc05281 dsc05293 dsc05302  dsc05306  dsc05314 dsc05321  dsc05328 dsc05329  dsc05342 dsc05351 dsc05353   dsc05364 dsc05374   dsc05378 dsc05388dsc05333 dsc05331 dsc05327 dsc05326 dsc05325 dsc05324 dsc05323 dsc05320 dsc05317 dsc05309 dsc05308 dsc05301 dsc05296 dsc05295 dsc05292 dsc05291 dsc05289 dsc05286 dsc05282 dsc05279 dsc05277 dsc05276 dsc05273 dsc05268 dsc05264 dsc05261 dsc05259 dsc05257 dsc05256 dsc05254 dsc05251 dsc05247 dsc05245 dsc05243 dsc05239 dsc05232 dsc05226 dsc05227 dsc05222 dsc05221 dsc05211 dsc05206 dsc05208 dsc05205