18. janvārī Ģikšu danču nakts

Šogad 18.janvārī plkst.20.00 Amatas novada kultūras centrā Ģikšos jau trīspadsmito gadu pēc kārtas notiks starptautisks tradicionālo dejo festivāls Ģikšu danču nakts.

Ģikšu danču nakts ir balle dzīvās mūzikas pavadībā, kas ilgst 10 stundas no vietas – sākas sestdienas vakarā plkst. 20.00 un beidzas svētdienas rītā plkst. 6.00.

Šogad pasākumā piedalīsies 20 muzikantu grupas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas un Krievijas.

Dažas grupas ir danču nakts veterāni, bet, dažas piedalās pirmo vai pat vienīgo reizi. Pirmo reizi danču naktī viesosies ukraiņu deju mūzikas grupa „Dryg”, tautas muzikantu grupa „Jansoni” no Krievijas, kuras sastāvā ir Latvijā savulaik pazīstamais muzikants un mūzikas instrumentu meistars Māris Jansons, kas pārcēlies dzīvot uz Sibīriju,  ar dēliem, „Trejdeviņu spēlmanīšu veterāni”, kurā muzicēs speciāli uz Ģikšu danču nakti apvienojušies jaunieši no dažādām Latvijas vietām, kas kādreiz piedalījušies bērnu folkloras nometnēs „Trejdeviņi spēlmanīši”, Viļānu lauku kapela „Bumburņeicys”.

Pasākumā ieeja par ziedojumiem, līdzi der groziņš.

 

Informāciju sagatavoja:
Inese Roze,
pasākuma organizatore

Share