Lasītāju satikšanās

Pirms rudens brīvdienām uz neparastu satikšanos aicināja Nītaures vidusskolas 4.klases skolēni un skolotāja Ligita Picka. Kā viss sākās? Pavasarī skolotāja un bērni nolēma pa vasaru izlasīt „Bērnu žūrijas” grāmatas. Pēc grāmatu izlasīšanas izrādījās , ka visiem viena grāmata ir patikusi vislabāk. Radās ideja par šo grāmatu pastāstīt arī citiem. Lai arī citi bērni varētu pastāstīt par sev mīļām grāmatām, sākumskolas skolēni tika aicināti uz lasītāju satikšanos. Uz satikšanos bija jāņem līdzi kāda nesen izlasīta grāmata, kas tika izlikta izstādē. Drosmīgākie lasītāji no katras klases pastāstīja par kādu sev mīļu grāmatiņu, un aicināja to izlasīt arī citus. Pagasta bibliotekāre bija atnākusi ciemos līdzi ņemot vienu no pagājušā gada „Bērnu žūrijas” grāmatām. Šo grāmatu 9-11 gadīgi bērni visā Latvijā bija novērtējuši kā visinteresantāko. Tiklīdz bibliotekāre sāka stāstīt par „Bērnu žūriju” no grāmatas izlīda grāmatu tārpiņš un palīdzēja stāstīt, ka šī programma darbojās jau 12 gadus , lai veicinātu bērnos lasītprieku, lai iesaistītu vecākus , skolotājus, bibliotēku un pašvaldību vadītājus par aktīviem dalībniekiem programmas attīstībā visā Latvijā, lai veidotu saiti , kas savieno bērnu domas, vēlmes, sajūsmu ar rakstnieku , tulkotāju , grāmatu izdevēju nodomiem.

Jau no 2002.gada arī nītaurieši var izlasīt pašas jaunākās grāmatas un tās vērtēt. Pēdējos gados ir jaunums- vecāku žūrija, kad lasīšanā un grāmatu vērtēšanā tiek aicināti piedalīties arī pieaugušie lasītāji.

Visiem patika 4.klases bērnu sagatavotā prezentācija par Uspenska grāmatu „Tēvocis Fjodors, suns un kaķis”. Varējām pasmieties par Fjodora, kurš nemaz nav tēvocis, bet puika un viņa draugu piedzīvojumiem.

Satikšanās noslēgumā izskanēja doma, ka šādu pasākumu vajadzētu ieviest kā tradīciju, jo grāmata taču mums var būt ļoti labs draugs gan priekos, gan bēdās, gan izklaidei, gan zināšanu gūšanai.

100_2241 100_2247

Foto: savas mīļākās grāmatas prezentācija;
4.klases uzvedums „Tēvocis Fjodors, suns un kaķis”

informāciju sagatavoja Maira Prikule

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare