Nītaures florbolisti pārsteidz un uzvar 4. posmā

Aizvadītājā nedēļā Zaubē tika izspēlēts Amatas/Līgatnes kausa pirmspēdējais 4. posms, kas pulcēja septiņas komandas. Posms bija ļoti svarīgs, lai komandas iekrātu izšķirošo pārsvaru kopvērtējuma tabulā pirms lielā fināla. Pirmajā vietā atrodas “Zaube-1” (22 punkts), otrajā – “Skujene” (21 punkts), bet trešajā vietā ierindojas “Līgatne” (20 punkti).

Grupu spēlēs pirmo vietu tradicionāli ieņēma Zaubes pirmā komanda, bet šoreiz punkti nenāca pārliecinoši, jo tika nospēlēts neizšķirti ar Krimuldas un Nītaures florbolistiem. Pārsteidzoši labu sniegumu nodemonstrēja “Nītaure”, kurai izdevās atņemt punktus visiem kopvērtējuma līderiem, nospēlējot neizšķirti ar Zaubi-1, Līgatni un Skujeni, kas grupā ļāva ieņemt otro vietu. Trešo vietu izcīnīja Līgatne, bet kā beidzamie labāko četriniekā iekļuva “Krimulda”. Šoreiz ļoti neveiksmīgas sacensības izvērtās Skujenes komandai, jo nācās palikt bez izslēgšanas spēlēm un šoreiz 5. vieta. Sestajā vietā ierindojās Zaube-2, bet kā beidzamie pēc grupu spēlēm palika Mores florbolisti.

Izslēgšanas turnīrs iesākās ar Zaubes-1 un Krimuldas spēli. Spēle izvērtās ļoti līdzīga un pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 2:2. Lai noteiktu uzvarētāju tika izpildīti 3 pēcspēles metieni, kur šoreiz veiksmīgāki izrādījās krimuldieši. Divas reizes Zaubes vārtsargu Gunti Knētu sarūgtināja Toms Antonovs, bet Zaubes komandai goda vārtus guva Edžus Mellēns. Šoreiz finālā iekļūst Krimuldas florbolisti.

Otrajā izslēgšanas spēlē tikās Nītaure pret Līgatni. Arī šajā komandu cīņā ar pamatlaiku bija par maz, lai noteiktu uzvarētāju – rezultāts 0:0. Komandām nācās izpildīt pēcspēles metienus, kur vienīgos vārtus guva nītaurietis Arnis Pētersons, kas nozīmēja, ka finālā tiksies Nītaure pret Krimuldu. Par 3. vietu sacentīsies Zaube-1 pret Līgatni.

Spēle par trešo vietu izvērtās ārkārtīgi spraiga, jo lielāko daļu spēles vadībā atradās Līgatne 0:1. Lauris Mazpolis ar metienu no distances izlīdzināja rezultātu, savukārt 2 sekundes pirms pamatlaika beigām Edžus Mellēns lidojošu bumbiņu pa gaisu trieca pretinieku vārtos un zaubēnieši varēja svinēt laimīgu uzvaru.

Finālā Nītaure guva ātrus vārtus, kad Verners Rudens ar skaistu metienu no laukuma sāna raidīja virs pretinieka vārtsarga pleca 1:0. Lai arī Krimuldas komanda ļoti daudz uzbruka uz vārtiem, tomēr vārtus gūt tā arī neizdevās. Nītaure varēja svinēt pirmo uzvaru kādā no sacensību posmiem šajā sezonā.

Rezultatīvākais turnīra spēlētājs ar 48 p. ir Armands Maksīmovs (Zaube-1), otrajā vietā komandas biedrs Mārtiņš Ervīns Brants ar 27 p., labāko trijnieku noslēdz Mārtiņš Vējkrīgers (Skujene) ar 24 p. Jurģis Jevstigņējevs (Skujene) sakrājis 19 p., bet labāko pieciniekā ielauzies Verners Rudens (Nītaure) ar 17 p.

Kopvērtējuma līderi ar 28 p. ir “Zaube-1”, par trīs punktiem mazāk abām tiešajām konkurentēm Līgatnei un Skujenei – 25 p. Uzvara 4. posmā ļāvusi Nītaurei pietuvoties labāko trijniekam ar 21 punktu un veiksmes gadījumā vēl var pacīnīties par medaļām lielajā finālā. 16 punkti ir Krimuldas florbolistiem, bet pa 11 punktiem sakrājuši Mores un Zaubes-2 florbolisti.

 

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare