Drabešu muižas Amatu mājas darinājumi Mālpilī

Mālpils kultūras centra TLMS „ Urga” un keramikas studija „Māl-pils” sadarbībā ar  Mālpils novada kultūras centru no šī gada 22.janvāra līdz 5.martam rīkoja lietišķās mākslas  izstādi “Dārzkopja piezīmes”, kurā aicināja piedalīties arī Mālpils novada kaimiņu pagastu un pilsētu lietišķās mākslas un rokdarbu studiju dalībniekus.

Izstādes pamatdoma  -sen zināmā patiesība, ka  tuvojoties pavasarim, katrā latvietī  mostas  zemnieks. Dārkopībā tāpat kā mākslā  saskatāmas neierobežotas radošas  iespējas, radošas  veiksmes un neveiksmes, prieks un mazliet raizes.

Izstādē tika rādīti darbi jebkurā tehnikā, kurā kompozicionāli saskaņoti  dažādi materiāli (piem., māls + tekstils, koks + māls, tekstils + koks, metāls + koks, u.c.)

Amatas novadu tajā pārstāvēja Drabešu muižas Amatu mājas  Aušanas pulciņa dalībnieces   Ilze Čakare, Lāsma Ozola, Inese Kalniņa, Inese Roze, kuras izstādē rādīja savas austās somas ar metāla un ādas apdari, no Ineses Jansones darbiem  izstādē bija apskatāmas lelles senajos tērpos, kuru darināšanā izmantotas gan austas, celotas, šūtas, metāla un ādas detaļas. Meistars  Andris Roze izrādīja savu neparasto somu no koka ar metāla apdari.

5.martā notika izstādes noslēguma pasākums, kuru apmeklēja arī Drabešu Amatu mājas pulciņu dalībnieki. Pēc izstādes apskatīšanas Amatu mājas pārstāvjiem bija iespēja paviesoties arī Mālpils Aušanas un keramikas studijās.

Informāciju sagatavoja Inese Roze /Drabešu muižas Amatu māja/

[FinalTilesGallery id=’8′]

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare