AMATAS NOVADA PAŠVALDĪBA IZSLUDINA AKCIJU “BRŪK CEĻI, BRŪK DZĪVES!”

Amatas novada pašvaldība ir vairākkārtīgi informējusi iedzīvotājus par pašvaldības rīcībām saistībā ar katastrofālo ceļu tehnisko stāvokli, diemžēl atbildīgo dienestu (LR Satiksmes ministrija, VAS “Latvijas valsts ceļi” un VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”) informēšana par bīstamajām situācijām nav vainagojusies panākumiem. Šī iemesla dēļ aicinām Amatas novada iedzīvotājus iesaistīties Amatas novada pašvaldības veidotajā akcijā “BRŪK CEĻI, BRŪK DZĪVES!”, kā galvenais mērķis ir runāt par to, kas notiek uz mūsu lauku ceļiem, stāstīt par to sociālajos tīklos, aktīvi atzīmēt bīstamās vietas satiksmes un navigācijas lietotnē WAZE, kā arī informēt VAS “Latvijas Valsts ceļi” un Amatas novada pašvaldību.

Ceļu kritiskais stāvoklis vistiešākā veidā ietekmē cilvēku dzīves visos Latvijas laukos un Amatas novads nav izņēmums.  Katastrofālie ceļi ne vien apgrūtina lauku attīstību kopumā, bet vistiešākā veidā ietekmē iedzīvotāju dzīves kvalitāti, drošību un ierobežo iespējas nodrošināt pamatvajadzības, būtiskākās no tām ir  skolēnu pārvadāšana un neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana.

Amatas novada pašvaldība vēlas apkopot informāciju par novada ceļiem, kas ir kritiskā stāvoklī. Tieši šobrīd – pavasarī-  problemātiskās vietas redzamas vislabāk. Amatas novada pašvaldība meklēs veidus, ka risināt situāciju gan no saviem līdzekļiem, gan, kas būtu jāpieprasa attiecīgajām organizācijām.

Kur ziņot par Amatas novada pašvaldības ceļu stāvokli:

Drabešu un Amatas pagasti Modris Veitners 28657259
Skujenes pagats Egons Veidemanis 25622275
Nītaures pagasts Pēteris Grugulis 28673906
Zaubes pagasts Valda Veisenkofa 29170544

Lūk dažu iedzīvotāju pārdomas par ceļu stāvokli Amatas novadā:

Sešu lauku veikalu īpašniece Baiba Jukņēviča (Skujenes pagasts):

“Man tikko viens piegādātājs zvanīja un pateica: “Ceļš beidzies. Es tālāk nebraukšu”. Līdz ar to izskatās, ka Skujenē mēs reāli varam palikt bez maizes, piena produktiem un gaļas. Vietējiem cilvēkiem jau šie ceļi nav pārsteigums – daudzi pērk produktus mēnesim. Daži  joko, ka gaida, kad tiks atvērts tiešais avio reiss Rīga-Skujene, jo pa ceļiem pārvietoties nav iespējams. “

Amatas novada iedzīvotājs Dainis Kalns (Amatas pagasts):

“Ir vieni, kas cēlus būvē un otri, kas saucas “Latvijas autoceļu uzturētāji”, bet tie faktiski ir “Latvijas autoceļu bojātāji”. Veids kā viņi apsaimnieko ceļus ir pilnīgi neprofesionāls, jo ar greideri tiek nostumta grants no ceļa virsas uz malām, tiek izveidotas apmales un ūdens nevar notecēt. Ceļu būves speciālisti, kā piemēram, biedrība “Latvijas Ceļu Būvētājs”  valdes priekšsēdētājs Andri Bērziņš ir publiski stāstījis, ka grants ar visu zālīti no malām ir jāstumj uz ceļa vidu, lai tas veidotos augstāks. Mūsu ceļi no gada uz gadu tiek tikai bojāti. Tā faktiski ir publiskas mantas izšķērdēšana un šie darboņi būtu jāsauc pie atbildības!“

Amatas novada iedzīvotājs Jānis Lācis (Skujenes pagasts):

“Arī es velētos padalīties savā redzējumā par Skujenes puses ceļiem,ja tā tos var godāt,jo pa tiem jau ikdienā dangāju jau 25 gadus, kopš izveidoju galdniecību savu senču īpašumā. Nekad neiedomājos, ka šo daudzo gadu laikā nekas nemainīsies uz labo pusi,jo ir palicis tikai sliktāk – domāju kritiski ! Agrāk vismaz glāba kārtīgas ziemas,jo tad ceļu pielīdzināja ar sniegu, bet tagad vairāk neko neredzu kā dubļus ar “bedrojumu”,vai sausā laika “trepi”, kad šķiet, ka auto ritošā daļa sadalīsies vienā rāvienā ! Tieši šo apstākļu dēļ šeit savu darboties gribu izpauž tikai tie, kuriem kaut kas nav kārtībā ar domāšanu, jo savus auto remontējam vismaz piecreiz biežāk nekā laimīgie asfalta lietotāji ! Ja nepieciešams atrast kādu darbinieku, tad nepiemini Skujeni, jo tajā virzienā neviens no laba prāta nedosies. Arī vietējos drīz varēs
saskaitīt uz pirkstiem,jo visi darboties spējīgie ļaudis atstāj šo vietu un ne jau aiz laba prāta!
Diemžēl tā ir realitāte par kuru būtu JĀKLIEDZ, nevis jārunā, jo citādi tur Augšā diez vai kāds sadzirdēs !”

Amatas novada pašvaldības sarakste ar atbildīgajām institūcijām

7 novadu (Raunas, Priekuļu, Pārgaujas, Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas, Līgatnes un Amatas novadi) vēstule atbildīgajām institūcijām.

Ja arī Tev ir, ko teikt, lūdzu sūti savu viedokli uz e-pastu bezbedrem@amatasnovads.lv

 

Arhīvs:

Grants ceļi vietumis ir katastrofālā stāvoklī

Guntas Matisones sižets par neizbraucamajiem Amatas novada ceļiem ” Latvijas radio 1″ (7.04.2016)

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare