Nūjosim Āraišos jau šajā nedēļas nogalē!

“Nūjosim Āraišos” sadarbībā  ar “Starptautisko nūjošanas federāciju”notiek jau trešo gadu. Iepriekšējā gadā pulcējot vairāk nekā 90 dalībniekus, kuri devās izbaudīt burvīgus dabas skatus 5, 15 un 21 km distancēs.

Arī šogad piedalīties aicināti visi – gan tie, kam ir iepriekšēja pieredze, gan tie kam tādas nav, arī bērni. Dalībniekiem būs iespēja izvēlēties vienu no trim dažādas fiziskās sagatavotības distancēm – “Atpūtas aplis”  (7 km), “Veselības pārgājiens” (15 km), un “Izturības pārgājiens” (22 km) distance, kas paredzēta profesionāliem nūjotājiem.

Nūjošanas prieku vairos arī ainaviskā apkārtne, kas priecēs dalībniekus visās distancēs. “Atpūtas aplī”  (5 km) varēsiet iepazīties ar pašu Āraišu krāšņumu, no Āraišu Ezerpils dodoties uz Drabešu muižu caur skaistajām ozolu alejām, gar Āraišu baznīcu, Zviedru priedi un Vējdzirnavām, nonākot Drabešu muižā, kur reiz dzīvojis A.Čaks. Šī distance ir piemērota ģimenēm ar bērniem, nūjošanas iesācējiem kā arī vecāka gada gājuma cilvēkiem.

Distances “Veselības aplis” dalībnieki no Āraišu ezerpils gar Zviedru priedi un Vējdzirnavām, caur pieneņu pieziedējušām pļavām dosies uz Kārļiem, kur no Ainavu kraujas varēs vērot Amatas upes ielejas krāšņumu. Distances “ Izturības pārgājiens” dalībnieki apmeklēs arī saimniecību “ Sesiļu poniji”. Šīs distances aicinām izvēlēties dalībniekiem ar nūjošanas priekšzināšanām un labu fizisko sagatavotību.

Pirms došanās distancēs notiks apmācības, ko vadīs “Starptautiskās nūjošanas federācijas”  valsts trenere Linda Andrusa. Uz vietas par papildus samaksu būs iespējams arī iznomāt nūjas.

Atgriežoties Ezerpilī, nūjotājus gaidīs Āraišu vējdzirnavu spēka putra, mūzika un omulīga atmosfēra. Bezmaksas būs iespējams  apmeklēt Āraišu arheoloģisko muzejparku.

Lūdzam visus interesentus līdz 13. maija plkst. 12:00 pieteikt savu dalību pasākumā, nosūtot e-pastu uz sports.amata@gmail.com (norādot vārdu, uzvārdu, izvēlēto distanci).

Šogad šis pārgājiens solās būt īpaši aizraujošs, jo ikvienam dalībniekam, paralēli nūjošanai, būs iespēja uzsākt vai turpināt dalību spēlē “Āraišu leģendas”.
Pasākuma plakāts atradīsies pārgājiena sākumpunktā, Āraišu arheoloģiskajā parkā.

Piedaloties šajā pasākumā, dalībniekiem būs iespēja saņemt papildus 20 punktus. Spēles noslēgumā – š.g. oktobrī, komanda, kas būs sakrājusi visvairāk punktus, saņems ” Lauku Ceļotājs” dāvanu karti 200 EUR vērtībā.

 

 

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare