Jūnijā Amatas novadā un citviet notiks militārās mācības

Laika posmā no šī gada 24. maija līdz 24. jūnijam Baltijas valsta un Polijas teritorijā norisināsies ikgadējās starptautiskās militārās mācības “Saber Sirike 2017”.
No 11. līdz 15, jūnijam mācību aktīvajā fāzē bataljona līmeņa vienības ar bruņutehniku pārvietosies arī ārpus Ādažu poligona, veicot mācību uzdevumus iepriekš saskaņotās juridiskām un privātām personām piederošās teritorijās Amatas, Garkalnes, Mālpils, Ogres, Ropažu un Salaspils novados.
Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot karavīru pārvietošanos pa ceļiem, mežiem un pļavām, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu.
Mācību laikā tiks pielietota mācību munīcija un imitācijas līdzekļi, kā arī notiks kaujas imitācija scenārija ietvaros. Mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr vēršam uzmanību, ka arī mācību munīciju, ja tāda tiek atrasta zemē, nedrīkst aiztikt. Pēc mācību noslēguma teritorijas tiks sakoptas.
Nacionālie bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem, īslaicīgas kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanas uz vietējas nozīmes ceļiem rezultātā. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru.
Militārās tehnikas kolonnas uz autoceļiem pavadīs Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecības Pārvietošanas koordinācijas centrs sadarbībā ar Militāro policiju. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, autovadītāji tiek aicināti ieverot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare