Zaubes savvaļas kulinārais festivāls, 8. jūlijs

Š.g. 8. jūlijā Amatas novada Zaubē jau otro vasaru notiks “Zaubes savvaļas kulinārais festivāls”, kur četrās tematiskās zonās – Mežs”, “Ūdeņi”, “Pļava”, “Dabas dzērieni” degustācijas gatavos mednieku un makšķernieku sievas, mājražotāji un meistari. Šeit varēs pasmelties no paaudzes paaudzē mantotas un mūsdienām piemērotas idejas savvaļas produktu izmantošanā pārtikā. Festivāls iekļauts arī “Eiropas gastronomijas RigaGauja reģiona” pasākumu sarakstā. Festivāla programma: Zaubes__programma

Festivālu vadīs un ar ēdieniem un dzērieniem iepazīstinās ROBERTO MELONI , dziedātājs un kulinārā raidījuma “Dolce Vita” vadītājs.

Šogad festivāla ietvaros norisināsies konkurss “LABĀKĀ LAUKU TORTE 2017”, ko vadīs ILZE BRIEDE, maiznīcas “Donas” saimniece un TV raidījuma “Kūku kari” viena no vadītājām. Uz konkursu jau pieteikušās vairāk kā desmit toršu cepējas no Vidzemes, bet pieteikšanās vēl atvērta. Galvenās balvas sarūpējuši “Dobeles dzirnavnieks”, “Dansukker”, spa viesnīca “Annas Hotel” un “Restorāns 3”.

Festivāls norisinās skaistā vietā, plašā teritorijā Zaubes centrā pie Augšezera, Lejasezera, ko savieno muižas parks. Tur izkārtosies tematiskās degustāciju zonas, atpūtas un izklaides zonas.

Meža zonā “Zaubes mednieku un makšķernieku kolektīvs” gatavos medījumu degustācijas no savām receptēm. Uz iesma griezīsies vesela mežacūka, katlā burbuļos īsta mednieku zupa, cepsies buka šašliks, būs aukstās uzkodas no dažādiem medījumiem – aļņa, brieža, bebra, mežacūkas. Uz karstiem akmeņiem ceps steiku. Apmeklētāji varēs nogaršot priežu čiekuru sīrupu un citas meža veltes.

Ūdens zonā no kūpinātavām tiks ņemtas svaigi kūpinātas ezera zivis un vārīta zivju zupa. Būs iespēja veldzēt slāpes ar dažādu avotu ūdeņiem un salīdzināt to garšas.

Pļavas zonā uzmanība tiks pievērsta pļavu augiem – piemēram, pienenēm, nātrēm un ko no tām var pagatavot, būs siera siešana no bioloģiska piena un skaidrots, kāda nozīme tam, ka govis brīvi ganās pļavās ēdot dabīgu zāli. Šeit pat  varēs uzzināt par Latvijas apstākļiem jaunu kultūru – kvinoju, balandas radinieci, un nogaršot no tās gatavotas pankūkas ar gardām mērcītēm un Zaubes pļavās lasītām tējām.

“Dabas dzērieni” zonā darbosies “Kustība par labu alu”(KUPLA) un “Brūvē pats”, kas demonstrēs kā mājās pagatavot alu un dos degustēt dažādus – no vaivariņiem, pelašķiem, kadiķogām u.c. gatavotus alus. Savas vīnu un dzērienu pagatavošanas prasmes demonstrēs “Zilvera dzērienu darītava” un “Veselības laboratorija”. Ozolu spēku varēs smelties baudot ozolzīļu kafiju, bet pavasari atcerēties veldzējoties ar dzirkstošām bērza sulām.

Atpūtas zonā visas dienas garumā varēs skatīties VFS raidījumu sērijas “Ēst ir tavā dabā” – šefpavāru pārgājieni dabā. Spēlēs un dziedās Kārlis Kazāks.  Labas un gardas lietas varēs iegādāties  “Zaļajā tirdziņā”, būs radošās darbnīcas, spēles un izklaides, loku šaušana, “Rupuču” laivas, poniji un zirga pajūgs.

Par vēderpriekiem rūpēsies arī profesionāli pavāri kā “Restorāns 3” ar šefpavāru ĒRIKU DREIBANTU, kas ir arī festivāla patrons, “Lustīgie meistari”, kas aicinās uz klimpu meistarklasēm, “Skrīveru saldējums” un citi.

Par festivāla atmosfēru rūpēsies pūtēju orķestris “Cēsis”, bet vakara izskaņā zaļumballi spēlēs grupa “Kārklu blūzs”.

“Zaubes savvaļas kulinārais festivālā” pulcējas, gan gardēži, gan profesionāļi, gan ģimenes ar bērniem un visi, kam rūp gards ēdiens un tas, cik prātīgi mēs izmantojam to, ko daba mums dod.

Festivālu organizē Amatas novada pašvaldība sadarbībā ar “Zaubes mednieku un makšķernieku biedrību” un “Restorāns 3”.

“Zaubes savvaļas kulinārā festivāla” aizsākumi meklējami jau vairāk nekā piecus gadus atpakaļ, kad vietējais Zaubes mednieku un makšķernieku kolektīvs organizēja mednieku svētkus sev , vietējiem iedzīvotājiem un viesiem. Augšezera krastā, brīvā dabā galdā tika cepta uz iesma vesela mežacūka un vārīta īsta mednieku zupa, kūpinātas vietējo ezeru zivis.

Pagājušajā gadā– sadarbībā ar Amatas novada pašvaldību un kustības “DABAS GARŠA” iniciatoru, “Restorāna 3” šefpavāru Ēriku Dreibantu,  svētki tika attīstīti kā “Zaubes savvaļas kulinārais festivāls”, kas pagājušogad uzsākts ieguva milzīgu atsaucību un atzinību.

Vairāk informācijas par festivālu mājas lapā: WWW.WILDFOODFEST.LV

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare