Tiek vāktas atmiņas par arheologu Jāni Apalu un Āraišu ezerpili!

Āraišu arheoloģiskais parks aicina dalīties ar atmiņām, fotogrāfijām un citām liecībām par arheologu Jāni Apalu un Āraišu ezerpils izpēti, rekonstrukciju un darbību! Kopš pirmajiem izrakumiem pagājuši vairāk kā 50 gadi, kopš pirmās eksperimentālās būves uzcelšanas  – gandrīz 40, kopš ezerpils atvēršanas apmeklētājiem – gandrīz 30. Tuvojoties Latvijas simtgadei, Āraišu ezerpils ir ne vien objekts, kas rāda un skaidro vēsturi, bet arī pati vieta un cilvēki, kas ar to saistīti, veido unikālu Latvijas vēstures lapaspusi.

2018.gada nogalē Āraišu arheoloģiskajā parkā tiks radīta ekspozīcija, kas veltīta šīs vietas atklājējam un jaunradītājam – Jānim Apalam. Lai tā būtu iespējami pilnīgāka un vispusīgāka – priecāsimies par ikviena devumu!

Atmiņas un citas liecības iespējams iesniegt gan elektroniski, gan Āraišu arheoloģiskajā parkā, gan atsevišķi vienojoties par ērtāko variantu. Sazinieties – sanda.salmina@amatasnovads.lv vai zvanot 25665528!

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare