Latviešu etnogrāfisko cimdu izstāde Līvu bibliotēkā.

26.augustā Līvos notika ikgadējie Amatas novada sporta un atpūtas svētki. Šādi plaši pasākumi pulcē daudzus apmeklētājus un pie reizes cilvēki iegriežas arī bibliotēkā. Tradicionāli Līvu bibliotēkā šo svētku laikā tiek piedāvāts apskatīt kādu tematisku izstādi. Iepriekšējos gados cilvēki varēja aplūkot padomju laika sporta aprīkojumu, fotogrāfiju izstādi par Cīrulīšu kamaniņu trases vēsturi, vietējo amatnieku darbu izstādi.

Šogad pavisam nejauši izdevās uzzināt,  ka tepat tuvumā dzīvo un fantastiskus etnogrāfiskos cimdus ada Māra Prindule. Jaunajai meitenei, kuras ikdienas darbs saistīts ar pavisam citu sfēru, adīšana ir vaļasprieks, aizraušanās, atslodze pēc saspringtās darba dienas. Cimdus viņa adījusi pēc Marutas Grasmanes grāmatas “Latvieša cimdi”. Jautāta, cik viegli vai grūti ir adīt šādus cimdus, Māra atzīst, ka ne jau visi padodas viegli. Visgrūtāk esot bijis uzadīt Nīcas cimdus. Jāsaka, ka arī cimdu izstādes noformēšanu viņa paveica pati. Otrs Māras hobijs ir floristika. Tāpēc izstādi papildina arī viņas veidotie skaistie smilgu kūlīši.

Visvairāk skaistos darinājumus novērtē tās sievietes, kas pašas ada, tamborē vai darina citus rokdarbus. Izstādi apmeklēja arī vairākas Drabešu Amatu mājasrokdarbnieces, kuras ļoti atzinīgi novērtēja Māras Prindules adītos cimdus, it īpaši tāpēc, ka tos darinājusi jauna meitene. Kundzes  izteica cerību, ka Māra neapstāsies pie sasniegtā un viņas darbi būs redzami arī visā Latvijā.

Cimdu izstāde bibliotēkā turpināsies līdz 30. septembrim, lai to varētu apskatīt pēc iespējas vairāk interesentu.

Lidija Rutkovska, Līvu bibliotēka

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare