Amatas novada jaunieši Gruzijā


Pieciem Amatas novada jauniešiem vasara noslēdzās ar piedzīvojumiem bagātu jauniešu apmaiņas pasākumu Gruzijā, kas norisinājās Eiropas Savienības programmas “Erasmus+” projekta “GO Outdoors, STAY outdoors” ietvaros  no 22. līdz 30.augustam. Šī bija projekta otrā daļa, kas sekoja jūlijā notikušajam jauniešu apmaiņas pasākuma Igaunijā. Projektā piedalījās arī jaunieši no Gruzijas, Maķedonijas un Igaunijas.

Projekta pirmajā daļā jaunieši devās uz Igauniju, kur gan teorētiskās, gan praktiskās apmācībās tika sagatavoti patstāvīgi doties pārgājienos, dzīvot mežā, ja ir nepieciešams, palīdzēt ārkārtas situācijās un veiksmīgi atgriezties mājās, savukārt Gruzijā visas iegūtās zināšanas tika pielietotas praksē.

Jauniešu mājas Gruzijā visas nedēļas garumā bija tikko izveidotā kempinga vieta kalnainajā Račas reģionā.  Jaunieši dzīvoja teltīs, mācījās izmantot apkārtējo vidi, lai radītu komfortablus apstākļus dzīvošanai, izveidojot ugunskura vietu, dabīgo baseinu upē, dušas telpu un kompostu. Jaunieši iepazina kempinga apkārtni un atklāja ūdenskritumu,  iepazinās ar vietējiem iedzīvotājiem, to kultūru, dzēra dabīgo minerālūdeni, apbrīnoja un izbaudīja skaisto, kalnaino dabu un siltos saules starus. Neaizmirstams piedzīvojums bija pārgājiens kalnos ar mērķi apmeklēt vietējo baznīcu, kas sakrita ar Dievmātes aizmigšanas svētku dienu. Šī iemelsa dēļ jaunieši tika uzaicināti pievienoties vietējo iedzīvotāju svinību galdam – suprai -, kuras laikā tiek ievērotas vietējās tradīcijas un gruzīniem raksturīgā galda kultūra.  Viennozīmīgi var teikt, ka šīs valsts lielākā vērtība ir tās viesmīlīgie cilvēki.

Pasākuma noslēgumā jauniešiem bija iespēja apskatīt skaisto Gruzijas galvaspilsētu Tblisi un īpašās noslēguma vakariņās izbaudīt gruzīnu tradicionālos ēdienus, mūziku un dejas.

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Signe Volkoviča

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare