Raidījums „Zaļā lampa” aicina palīdzēt Matīsam Līmanim

Šonedēļ programma „Zaļā lampa” radio „Baltkom” ēterā pastāstīja par 17 gadus veco Matīsu Līmani.

Fondā Ziedot.lv ir atvērts speciāls konts, lai steidzami savāktu naudas līdzekļus muguras balsta apmaksai.

https://www.ziedot.lv/palidziba-matisam-limanim-2857

Radio „Baltkom” programmas „Zaļā lampa” labdarības tālrunis 90006383 (maksa par zvanu – 1,42 eiro) līdz 24. oktobrim darbosies, lai palīdzētu Matīsam.

Pirms 6 gadiem Matīss bija spiests sākt pārvietoties ar ratiņkrēslu pēkšņi sākušās smagās slimības – mugurkaula deformācijas – dēļ. Matīss ar vecākiem dzīvo Nītaurē. Tētis strādā mežniecībā, mamma kopj dēlu. Šogad Matīss veiksmīgi pabeidza 9. klasi. Viņš ir strādīgs un talantīgs jaunietis. Viņš nesūdzās – smaida, interesējas par visu ko: automašīnām,dzīvniekiem, fotografēšanu, dabu. Sapņo kļūt par datorzinību speciālistu.

Slimības saasināšanās dēļ pašlaik Matīss nespēj ne tikai staigāt un stāvēt kājās, bet pat sēdēt bez īpašām balstierīcēm. Latvijā viņam pēc valsts programmas izgatavoja muguras korseti, kas nepalīdz. Pēc izmeklēšanas Igaunijā, centrā „Ortoosimeister”, tika noskaidrots, ka Latvijā izgatavotā korsete Matīsam nemaz neder, jo viņa gadījumā ir nepieciešams stabilizējošs muguras balsts, lai novērstu sāpes un apturētu mugurkaula deformēšanos. Tad Matīss varēs ilgāk sēdēt, brīvi elpot un galvenais – turpināt mācības. Matīss ļoti vēlētos iegūt izglītību, integrēties sabiedrībā, atrast savu sirdsdarbu un būt cilvēkiem noderīgs. Novembrī viņš plānoja iestāties Sociālās integrācijas valsts aģentūras skolā. Tas ir viņa sapnis un plāns tuvākajai nākotnei. Bet pagaidām tas viss ir ļoti problemātiski.

Šobrīd Matīss nespēj turpināt mācības – gluži vienkārši tāpēc, ka nespēj sēdēt bez speciāla atbalsta. Muguras deformācija pārsniedza 40%. Viņš arī nedrīkst sēdēt bez balsta, jo varētu vēl vairāk ciest ar deformētajiem kauliem saspiestie iekšējie orgāni. Sekas var būt ļoti smagas, līdz pat elpošanas traucējumiem. Mēs varam palīdzēt ģimenei savākt naudu medicīniskās iekārtas apmaksai, kas atvieglotu jaunieša dzīvi. Pavisam ir nepieciešami 3882 eiro. Šo balstu speciāli Matīsam Līmanim ir gatavi izgatavot Igaunijas klīnikā „Ortoosimeister”.

Fondā Ziedot.lv ir atvērts speciāls konts, lai steidzami savāktu naudas līdzekļus muguras balsta apmaksai.

https://www.ziedot.lv/palidziba-matisam-limanim-2857

Radio „Baltkom” programmas „Zaļā lampa” labdarības tālrunis 90006383 (maksa par zvanu – 1,42 eiro) līdz 24. oktobrim darbosies, lai palīdzētu Matīsam.

Ziedojot fondam”Ziedot.lv”, privātpersonas un uzņēmumiem ir tiesības saņemt ienākuma nodokļa atlaidi.

https://www.ziedot.lv/par-ziedot-lv/nodoklu-atlaides

Ja vēlaties izmantot citu maksāšanas veidu, varat maksāt Swedbankā:

Fonds “Ziedot.lv”
Reģ. Nr.: 40008078226
SWEDBANK
Bankas kods       HABALV22
Konta Nr.             LV95HABA0551006150241
Mērķis  Palīdzība Matīsam Līmanim

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare