Karjeras nedēļa Nītaures vidusskolā

No 9. līdz 13. oktobrim Nītaures vidusskolā norisinājās karjeras nedēļa “Uzņēmējdarbība laukos”.

Šīs nedēļas laikā skolēni gan uzņēma viesus skolā, gan paši devās dažādās ekskursijās.

  1. oktobrī vidusskolēni tikās ar skolas absolventu, Nītaures uzņēmēju Andri Kuzņecovu un uzzināja vairāk par uzņēmējdarbību laukos, par iespējām un riskiem, par uzņēmējam nepieciešamajām zināšanām , prasmēm un rakstura iezīmēm.
  2. oktobrī 8. un 9. klase devās mācību ekskursijā uz SIA “EISS” Zaubes pagastā, kas specializējas aitkopībā. Uzņēmējs Edgars Geisters pastāstīja par aitkopības nozares attīstību Latvijā, par saimniekošanu savā saimniecībā, par veiksmēm un neveiksmēm aitu audzēšanā.
  3. oktobrī 3. un 4. klases skolēni Diānas Meidropas vadībā iepazina dažādas profesijas viesu namā “Nītaures Dzirnavas”, priecājās par viesu nama skaisto apkārtni.
  4. klases skolēni viesojās „Zaļā groza” bioloģiskajā saimniecībā “Lušēni”.

Saimniece Gaida Krūmiņa iepazīstināja skolēnus ar saimniecību, skolēni uzzināja par augļu un ogu pārstrādi, nogaršoja gardās sukādes un konfektes.

  1. oktobrī 5. klase devās pārgājienā uz Krīgaļu dzirnavām, kur ražotnes apsaimniekotājs Pēteris Blate izrādīja un pastāstīja par elektrības ražošanu mūsdienās un dzirnavu darbību senākos laikos.
  2. klases skolēnus z/s “Krišvaldi” laipni sagaidīja Svetlana Drunka un Iveta Ivanova. Skolēni ar interesi vēroja piena pārstrādes darba procesu, uzzināja par produkcijas daudzveidību un realizācijas iespējām, nogaršoja svaigu sieru un biezpiena pončikus.

Paši skolas mazākie – 1. un 2. klase – dosies uz z/s “Lejas Suces” pie Sanitas Lemieses, lai iepazītu lauku sētas ikdienu.

Skolēni novērtē gūto iespēju iepazīt uzņēmējdarbību un satikties ar Amatas novada uzņēmējiem.

Paldies visiem par atsaucību, viesmīlību un interesanto informāciju!

 

Skolas karjeras ministrs

Krists Lemešonoks

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare