Vilhelma Purvīša iedvesmotie Zaubē

Zaubes kultūras nama aktivitates no pavasara līdz rudenim papildināja biedrības „Ģimenes atbalsta rokdarbu studija” projekti: „Zaubē kā Purvīša gleznā” , ko atbalstīja Amatas novada pašvaldība un O fonds (aktivitātes senioriem), un „Skaties tālāk, tiecies augstāk”(jauniešiem), atbalstīja Amatas novada pašvaldība.

Ar biedrības projektu atbalstu izbraucām 2 ekskursijas. Maijā Zaubes seniori pabija Kurzemē. Apskatījām Tukumā Salmu muzeju, Pūres Šokolādes muzejā paši izgatavojām konfektes, ieskatījāmies Laumu dabas parkā, viesojāmies lauku sētā „Indāni”, iepirkām dziju Dundagā Pāces vilnas fabrikā un mājupceļā baudījām ceriņu ziedēšanas svētkus Dobelē. Septembrī ar jauniešiem devāmies uz Latgales pusi, skatījām Zasas porcelāna fabriku, Amatniecības centru „Rūme”, izstaigājām izzinošā pārgājienā Jēkabpili gides pavadībā un atraktīvi atpūtāmies kameršļūkšanas trasē.

Vasarā bērni kopā ar keramiķi Gunu Petrevicu veidoja māla plaknes glezniņas ar Zaubes ainavām.Gleznošanas nodarbībās ikviens varēja apgūt ainavas un ziedu gleznošanas pamatus. Krāsu mākslu pilnveidojām arī praktiskās kulinārijas meitarklasēs. Pavārs Māris Jansons iepazīstināja ar aktuālo mūsdienu Latvijas virtuvē. Interesanti bija pagatavot saldējumu ar slāpekļa palīdzību, to ēst ar diļļu cukuru un piedzert skuju limonādi.

Konditores Ivetas Herbstas krāsaino eklēru meistarklasē 4 h cepām, pildījam un dekorējām elkerus. Apguvām vairakus krēmu un glazūru izgatavošanas paņēmienus. Ļoti jauki Zaubes kultūras namā izvērtās šis vakars, kamēr mammas un vecmammas gatavoja kūkas, k.n. zalē vairāki tēvi, bērni un citi viesi skatījās kinofilmu „Vectevs, kas bīstamāks par datoru”.

Paldies visiem, kas atbalsta un iesaistās kultūras aktivitātēs.

 Zaubes kultūras nama vadītāja Sandra Slavišena – Dorša

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare