Rudens Zaubes pamatskolā

Septembris Zaubes pamatskolā sākās ar Dzejas dienām. Skolēni rakstīja savu dzeju, repoja dzejas ritmos. Repošana izrādījās sarežģīts process, jo reizē dejot un skaitīt dzeju nav vienkārši. Šajā konkursā 1. vietu ieguva Līna Legzdiņa, kura pirms tam ļoti cītīgi gatavojās.

18.septembrī 5.un 7. klašu skolēni brauca ekskursijā uz Lielvārdes izziņas un eksperimentu centru „Lielvārdi”, kurā veica dažādus uzdevumus ar elektrību.

19.septembrī pie mums viesojās „Mobilās vides izziņas klase”. Skolēni mācījās izgatavot vērtīgas lietas no papīra, aukliņām, dāvanu iesaiņojumiem. Bērni mācījās pareizi šķirot atkritumus.

22. septembrī visā Latvijā notika Olimpiskā diena, kuras moto bija „Vingrosim ārā!” Pēc kopīgās vingrošanas skolēni sadalījās grupās un devās pārgājienā ar orientēšanās elementiem. Komandas saņēma kartes ar 5 kontrolpunktiem. 2018. gadā Zaubes pamatskola atzīmēs 50. dzimšanas dienu, tāpēc uzdevumi bija saistīti ar seno Zaubes skolu vēsturi. Skolēni devās uz senajām skolām (dažās vietās no skolām palikušas tikai drupas) un veica arī netradicionālus uzdevumus: vajadzēja izdomāt, kā ar saviem augumiem izveidot dažādus „tiltus”, kā senās mērvienības pārveidot mūsdienu mērvienību sistēmā un izpildīt dažādus uzdevumus, pie vienas no skolām skolēni noteica koku sugas un meklēja resnāko kļavu, vajadzēja improvizēt ierindas skati, skaitot sasauksmi, kura bija uzrakstīta uz lapas.

Miķeļu dienā skolēni veidoja Latvijas kontūru ar dabas veltēm.

Oktobrī 8.9.klašu skolēni devās divu dienu ekskursijā uz Liepāju, kur apmeklēja Kara ostas cietumu, Liepājas molu, Liepājas muzeju un Piena muzeju Siekstātē.

6. oktobrī skolēni, kuri iepriekšējā mācību gadā mācījās ar vidējo vērtējumu virs 7, 00, apmeklēja „Mazo brīnumzemi” Siguldā.

1.novembrī  Karjeras dienā  braucām  ekskursijā uz Vidzemes

Olimpisko centru un apmeklējām Valmieras ugunsdzēsēju depo. Skolēni iepazinās ar  trenera darbu, ugunsdzēsēja darbu un citām  profesijām, kuras nepieciešamas, lai strādātu šajās nozarēs. Bērni ekskursijas laikā varēja arī mācīties slidot.

Skolotāja S.Pudāne

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare