Jogas iepazīšanas nodarbības Drabešu muižā

Laikā, kad ikdiena nogurdina ne tikai fiziski, bet arī emocionāli, ir svarīgi atgūt enerģētisko līdzsvaru. Tas palīdz gan izvairīties no slikta noskaņojuma un enerģijas zuduma ikdienas solī, bet arī no dažādām saslimšanām.

Pateicoties pasaules atvērtībai mūsdienās, cilvēki sevi var „sabužināt” dažādām metodēm. Drabešu muižas daļā, kur mājo sports un aktīva atpūta, sākot ar decembri, būs iespēja piedalīties divu veidu jogas nodarbībās.

Yin joga – Yin joga ir meditatīva un atslābinoša, taču var būt arī fiziski izaicinoša nodarbība. Tā koncentrējas uz ķermeņa atvēršanu un atslābināšanu nevis uz muskuļu darbību. Katra yin jogas poza tiek izpildīta 3-5-7 minūtes. Uz šādu slodzi ķermenis reaģē, padarot locītavas un saistaudus garākus un spēcīgākus. Yin jogā svarīgi ir atslābināties un uzklausīt savu ķermeni un prātu- katram individuāli kontrolējot pozas intensitāti un savu spēju robežas. Tas ir brīdis, pavadīts vienatnē, intīmā un individuālā meditācijā. Šis jogas veids dod spēku un domu skaidrību.

Kundalini joga– Nosaukums kundalinī cēlies no vārda kundal, kas nozīmē „iemīļotās matu cirta”. Atritinot šo „cirtu” tiek pamodināts kundalinī- radošais potenciāls, kas snauž katrā no mums. Kundalinī joga ir prakses veids, kurš ir koncentrēts uz kundalinī enerģijas celšanu. Kundalinī nozīmē apzināšanos. Šī apzināšanās enerģija jau ir mūsos un kundalinī joga ir tehnoloģija, kas pamodina šo apzināšanos. Apzināšanās sniedz mums dažādas izvēles un iespējas. Kundalinī joga sastāv no vienkāršām metodēm, kuras var pārbaudīt ikviens, neatkarīgi no vecuma un fiziskajām spējām. Tā ir zinātne, kas ietver elpošanas vingrinājumus, jogas pozas, skaņas un meditāciju. Nav vajadzīga arī īpaša ticība, pārmaiņas notiek vienkārši darot.  Kundalinī joga un meditācija ir viens no veidiem kā nomierināties un ieklausīties sevī, gūt jaunus spēkus un ar intuīcijas palīdzību izdarīt to vai citu izvēli.

Nodarbības, sākot no 4. decembra Drabešu muižā   –  Yin joga norisināsies pirmdienās pulksten 19:00, bet Kundalini joga – ceturtdienās pulksten 19:00.

Austris Āboliņš

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare