Pirmo reizi “Amatas novada sporta laureāts 2017”

Gada beigas ir laiks, kad varam nedaudz apstāties, pakavēties un atskatīties, kas tad ir paveikts aizvadītajā sporta gadā. Tāds bija arī pasākums “Amatas novada sporta laureāts 2017”, kurš norisinājās mūsu novadā pirmo reizi.

Pirms svētku noskaņās 15. decembrī Amatas novada pašvaldībā “Ausmas” tika sumināti un sveikti 38 sportisti par teicamiem un izciliem panākumiem sportā no 11 dažādiem sporta veidiem: vieglatlētika, motosports, volejbols, smagatlētika, šosejas riteņbraukšana, florbols, basketbols, slēpošana/biatlons, boccia sports, kamaniņu suņu sports. Sportistus svinīgi sveica un balvas pasniedza mūsu novadnieks, viens no izcilākajiem Latvijas bobslejistiem, olimpiskais čempions, Jānis Ķipurs. Lai arī visi laureāti ir pelnījuši uzslavas par paveikto aizvadītājā sporta gadā, tad daži dalībnieki ir jāizceļ īpaši.

Izcili panākumi šogad bijuši sporta kluba “Ašais” pārstāvjiem Robertam Aleksim Glazeram (Latvijas U-14 čempionu 1000 m stadionā, 1000 m telpās, taku skrējienu čempions, 3.vieta LV komandas sastāvā starptautiskās bērnu vieglatlētikas sacensībās) un Rihardam Serģim (Latvijas junioru čempions 5000 m skrējienā, sudraba godalgas 10 km šosejas skrējienā junioriem un taku čempionātā junioriem, uzvara Krievijas skriešanas seriāla posmā, uzvara Sāremā salas 3 dienu maratona skrējienā). Pateicības rakstu par ieguldījumu sportā un jauno sportistu sagatavošanu saņēma arī SK “Ašais” vadītājs un treneris Austris Āboliņš.

Noteikti jāizceļ jaunā un talantīgā volejbolista Patrika Pinkas panākumi aizvadītajā sezonā: 1. vieta Baltijas Kausā 2017 (Latvijas U-17 volejbola izlase, Latvijā), 1. vieta Baltijas Jūras jauniešu spēlēs 2017 (Latvijas U-17 volebola izlase, Baltkrievijā), 2. vieta EEVZA 2017 (Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas) čempionātā (Latvijas U-17 volebola izlase, Ukrainā), 1. vieta Cēsu novada čempionātā pludmales volejbolā 2017 (Meistaru klasē, fināla posmā), 2. vieta Līvu kausā pludmales volejbolā 2017 (sporta grupā), Eiropas čempionāta kvalifikācijas sacensību dalība Beļģijā 2017.

Laureātā tika sveikts arī Kaspars Serģis, kurš pārstāv vienu no grūtākajiem izturības sporta veidiem – šosejas riteņbraukšana. Viens no labākajiem un profesionālākajiem sportistiem. Teicami savas komandas un Latvijas izlases sastāvā pārstāvējis mūsu valsti daudzās starptautiskās sacensībās Eiropā un Āzijā. Latvijas izlases dalībnieks. Latvijas vicečempions šosejas grupas braucienā 2017. gadā.

Mūsu novadā dzīvo arī viena no talantīgākajām jaunajām slēpotājām – Marta Upmale: 1.vieta  LSF 2016./2017.gada sezonas rangā S12 grupā; 1.vieta LČ slēpošanā 1 km klasikā; 1.vieta LČ slēpošanā 1 km brīvajā stilā; 1.vieta LČ slēpošanā stafetē 3×1 km S12 grupā; 2.vieta LČ slēpošanā sprintā; 2.vieta LČ slēpošanā 2 km klasika; 2.vieta Latvijas Skolu ziemas olimpiskajā festivālā distanču slēpošanā; 1.vieta LČ rollerslēpošanā 1 km klasika; 3.vieta LČ rollerslēpošanā garajā sprintā

Lielu interesi un pārsteigumu laureāta viesiem radīja kamaniņu suņu sporta pārstāvis Nikolajs Kravcovs ar Sibīrijas Haskiju Rendu, kuri ziemas periodā piedalās suņu pajūgu sacensībās, bet vasarā piedalās dažādās sacensībās skrējienā kopā ar suni.

Svētku pasākuma viesus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas vokālā grupa “Harmony Barn”. Par svinīgu un humora pilnu vakaru parūpējās pasākuma vadītājs Jānis Gabrāns, skanot sirsnīgiem aplausiem, smiekliem, pozitīvām emocijām tik sumināti Amatas novada laureāti 2017.

 

 

 

Foto: Unda Paula Lauberga

Raksta autors: Ēriks Bauers

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare