Gaujas Nacionālā parka piedāvājumu popularizēs tūrisma izstādēs Vācijā

Ar dalību divās tūrisma izstādēs gadatirgos Vācijā, noslēgsies šī gada izstāžu sezona, kurā tiek pārstāvētas Gaujas Nacionālā parka (turpmāk GNP) pašvaldības, tostarp arī Amatas novads. Latvijas nacionālajā stendā tiek popularizēts GNP zīmols “Enter Gauja” un tā plašais tūrisma piedāvājums.

Pirmā no tūrisma izstādēm “F.re.e. 2018” norisināsies no 21. līdz 25. februārim Vācijas pilsētā Minhenē. Tajā tūrisma piedāvājumu prezentēs dalībnieki no vairāk nekā 60 valstīm, pulcējot, galvenokārt, individuālos apmeklētājus.

Ar starptautisku tūrisma izstādi-gadatirgu Vācijas galvaspilsētā Berlīnē noslēgsies šī gada izstāžu sezona, kurā piedalās GNP pašvaldības. No 7. līdz 11. martam norisināsies starptautisks tūrisma gadatirgus “ITB 2018”, kurā piedalās pārstāvji no visas pasaules, pulcējot ap 60 000 individuālo apmeklētāju un 120 000 nozares pārstāvju.

GNP apmeklētāju statistikas dati apliecina, ka tūristi no Vācijas ir aktīvi Latvijas apceļotāji, kuri nereti pie mums viesojas atkārtoti un novērtē aktualitātes tūrisma piedāvājumā.

Jau iepriekš ziņots, ka  2018.gada tūrisma izstāžu sezona tika uzsākta ar dalību vienā no lielākajām tūrisma izstādēm Eiropā – starptautiskajā tūrisma gadatirgū „Vakantiebeurs” Utrehtā, Nīderlandē, kā arī tūrisma izstādēs Somijā, Spānijā, kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā, kā arī Rīgā izstādē “Balttour”.

Gaujas NP teritorijā esošās pašvaldības – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu, Priekuļu un Inčukalna – kopš 2012.gada īsteno stratēģiju GNP kā vienota tūrisma galamērķa veicināšanai.

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar LIAA un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.