Nītaures vidusskolēni ēnu dienā

14. februārī visā Latvijā norisinājās Ēnu diena. Arī šogad Nītaures vidusskolas vecāko klašu skolēni – 10. un 11. klases interesenti – devās iepazīt savu “ēnu devēju” profesijas un darba ikdienu.

Šajā gadā Ēnu dienā no Nītaures vidusskolas iesaistījās 14 skolēni, kas bija nolēmuši ēnot dažādu profesiju pārstāvjus, piemēram, arhitektu, žurnālisti, loģistikas speciālistu, Zemessardzes bataljona komandieri, grāmatvedi, ceļojuma organizatori u.c.  Ēnu dienas laikā skolēniem bija iespēja iepazīt dažādu profesiju ikdienu, amata pienākumus un izaicinājumus, bija iespēja iegūt padomus par to, kur mācīties pēc vidusskolas absolvēšanas. Lielai daļai skolēnu “ēnu devēji” pat bija sagatavojuši dažādus darbus, kas viņiem jāpaveic: projektēt savu sapņu māju, saklāt galdu viesībām, palīdzēt dažādos biroja darbos. Ēnu diena ir lieliska iespēja vēl pirms mācību uzsākšanas augstskolā pārliecināties, vai šī nozare ir īstā, kurā skolēns vēlas veidot savu turpmāko karjeru.

26. februārī visi Nītaures vidusskolas skolēni, kas piedalījās Ēnu dienā, un arī citi skolas interesenti tikās, lai viens otram pastāstītu par jauno pieredzi, iepazīstinātu citus ar saviem secinājumiem, atskatītos uz Ēnu dienā iegūto.

Nītaures vidusskolas karjeras ministrs
Krists Lemešonoks

 

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare