Zaļā brīvdiena Āraišos – LATVIJAS GODA APLIS – 16.JŪNIJĀ

Vasaras pasākumu plāns Latvijas simtgadē ir ļoti bagātīgs, pat pārpilns. Tomēr,  savien novadniekiem iesakām jau laikus ieplānot vēl vienu datumu: 16. jūnijā visu dienu jau 2 gadu pēc kārtas Āraišos notiks brīvdabas pasākums „Zaļā brīvdiena”, kas šogad iekļauts Latvijas simtgades festivālā „Latvijas Goda aplis”. Zaļā brīvdiena aicina visus, kam patīk atpūta brīvā dabā. Te notiks dažādas meistarklases, pieredzes stāsti – ārstniecības augu brīvdabas ekspozīcija, ārstniecības un ēdamo augu brīvdabas seminārs (Lektori –ARTŪRS TEREŠKO, ULDIS MILLERS, ANTA KUČERE), Botāniskais pārgājiens pa Āraišu apkārtni ārstniecības augu iepazīšanā ar zāļu sievu LĪGU EGLĪTI, dažādi pārsteigumi no GUNDEGAS SKUDRIŅAS komandas, tekstilmākslinieces, audējas, dabas zālīšu pazinējas ANNELES SLIŠĀNES meistardarbnīca, augu krāsošanas meistardarbnīca ar apģērba un tekstiliju ANETI KARLSONI, bērza tāšu pīšanas meistardarbnīca ar tautas daiļamata meistari VIZMU ZVIRBULI, zāļu un ziedu paklāja veidošana Goda saimnieku cildināšanai (vainagu pīšanas darbnīca), pirts slotu gatavošanas meistardarbnīca, „Izzini mežu” meistardarbnīca, darbosies ZAĻAIS tirdziņš – Amatas novada (arī apkārtējo kaimiņu novadu) mājražotāju un amatnieku darinājumu tirgus, Ezera ekskursijas ar plostu, Āraišu arheoloģiskā parka ekskursijas zinoša gida pavadībā.

Jums būs iespēja ievīt savu vēlējumu Latvijas kontūrā, relaksēties Dabas SPA, gūt enerģiju no zemes dzīlēm, baudot Zemes mātes kokteiļus, varēs nobaudīt oglēs ceptus dabas našķus un citas dabas veltes talantīgu Latvijas šefpavāru veikumā, varēs sadzirdēt Latvian Voices meiteņu skanīgās balsis putnu pavadībā, Ikviens klātesošais varēs būt dzirkstele kopīgi iedegtā Āraišu goda apļa ugunskurā.

Īpaši gribētos uzsvērt Latvijas goda saimnieku “tējas stundu” – tikšanās ar Amatas novada goda saimniekiem un Latvijas goda apļa īpašajiem viesiem, kad kopīgi veidotā brīvdabas bibliotēkā (tā būs tapusi sadarbībā ar mūsu pašu Ģikšu bibliotēku), varēs piedalīties diskusijā “Es PATS saimnieks savā zemē, gan no vēsturiskā skatu punkta, gan no patriotiskā un praktiskā. Goda saimnieku vārdus uzzināsiet jau pavisam drīz.

Ieejas maksa pasākumā:


Dienas programma,

no plkst. 1200 – 1900:

Pieaugušie – 5,00 EUR

Bērni, pensionāri, studenti – 3,50 EUR

Ģimenes biļete (1-2 pieaugušie un 1-2 jaunieši (līdz 18 g.v.) – 10,00 EUR

Noslēguma koncertuzvedums:

Pieaugušie –5,00 EUR

Bērni, pensionāri, studenti – 2,00 EUR

Ģimenes biļete (1-2 pieaugušie un 1-2 jaunieši (līdz 18 g.v.) – 7,00 EUR

Pilnas dienas programma, no plkst. 1200 – 2300: Pieaugušie – 8,00 EUR

Bērni, pensionāri, studenti –  4,00 EUR

Ģimenes biļete (1-2 pieaugušie un 1-2 jaunieši (līdz 18 g.v.) – 15,00 EUR

Aicinām novada ražotājus, amatniekus un meistarus piedalīties ar savu produkciju 16.jūnija Zaļajā brīvdienā.

Uz tikšanos Āraišos!

Informāciju sagatavoja
Jolanta Sausiņa
Āraišu arheoloģiskā parka vadītāja

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare