XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku tautas lietišķās mākslas izstādei izvēlēti arī darbi, kas tapuši Drabešu muižas Amatu mājā

Maija vidū Drabešu muižas Amatu māju apmeklēja Latvijas Nacionālā kultūras centra komisija – Tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena, LU Latvijas vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas vadītāja un Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Krājumu nodaļas vadītāja Daina Kraukle, lai atlasītu amatnieku darbus XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku tautas lietišķās mākslas izstādei.    No visiem amatu pulciņu dalībnieku darbiem tika atlasīti 11 darbi. Uz Rīgu ceļos Eināra Dumpja, Evijas Lakotko un Ineses Rozes keramika, Andra Rozes kokles un Rudītes Platās austais brunču audums.

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku tautas lietišķās mākslas izstāde notiks no 29.jūnija līdz 26.augustam Rīgas mākslas telpā.

Izstādes koncepcijas autori iecerējuši parādīt būtiskos latviešu tautas lietišķās mākslas aspektus, vienlaicīgi arī atrādot tās daudzveidību un ģeogrāfisko izplatību.

Ekspozīcija tiks veidota, integrējot vairākas tēmas: pirmkārt, tautas lietišķajā mākslā ietvertās zināšanas, otrkārt, tās daudzveidība, treškārt, tautas lietišķā māksla kā parādība, kas aptver visu Latviju, ceturtkārt, šīs mākslas pārindividuālais raksturs.

Informāciju sagatavoja un fotogrāfiju fotografēja
Drabešu muižas Amatu mājas vadītāja
Inese Roze

 

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare