Pensionāru biedrība “Dzīvesprieks” vasarā

7. jūnijā mēs, 40 Amatas pagasta seniori, devāmies uz Rīgu, lai apskatītu skaistākos un nozīmīgākos kultūrvēsturiskos objektus tās apkārtnē. Pa ceļam uz Rīgu iegriezāmies ārsta Valda Valtera izveidotajā “Baltic Bonsai dārzā”, kas atrodas Inčukalna pagastā. “Bonsai”(koks podā), šādi dārzi tiek veidoti katrā valstī, Latvijā pieejams apskatei no 2011.gada. Šos dārzus uzskata par Japāņu miera un harmonijas vēstnešiem. Mūsu platuma grādos šāda kociņa izaudzēšana prasa īpašas prasmes. Parka tējnīcā baudījām Japānas tēju un ceļā uz Rīgu pārrunājām, kādas emocijas atstāja redzētais.

Nākamā pietura bija Kultūras pils “Ziemeļblāzma”, kas ir gan kultūrvēsturiska vērtība, gan unikāls jūgenda laika arhitektūras mantojums. Pa ceļam uz Rīgu noklausījāmies Ingrīdas Lāces stāstījumu par pils vēsturi, tās pašaizliedzīgo un apbrīnojamo mecenātu Augustu Dombrovski. Pils parkā izgājām cauri vīnstīgu alejai, pasēdējām parkā pie strūklakas, apskatījām seno tējas namiņu ar tornīti. Brīnišķīgs skats uz Rīgu un Baltijas jūras līci bija vērojams no jaunizveidotā 35 m augstā skatu torņa.

Tālāk mūsu ceļojums veda uz VEF kultūras pili, kas ir lielākais kultūras centrs Latvijā. Pēc VEF rūpnīcas likvidācijas ēka pieder Rīgas pašvaldībai, tajā veikti lieli restaurācijas un rekonstrukcijas darbi.  Pirms gada tika atklāta atjaunotā VEF kultūras pils. Gidu vadībā mums bija iespējams apskatīt  un apbrīnot paveikto darbu telpu restaurācijā, izstādes, kā arī iepazīties ar VEF Vēstures muzeju. Kultūras pilī  darbojas 48  dažādi mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, notiek forumi un kongresi, koncerti un teātra izrādes.

Ceturtais mūsu apskates objekts bija Rīgas Motormuzejs. Lielākais spēkratu muzejs Baltijas valstīs  tika dibināts 1989.gadā pēc Latvijas Antīko automobiļu kluba un tā vadītāja Viktora Kulberga iniciatīvas. No 2016.gada plašā spēkratu ekspozīcija ir apskatāma atjaunotās un rekonstruētās telpās un ir CSDD filiāle. Apskatījām unikālo Kremļa autoparka kolekciju, Latvijā ražotus automobiļus, moto un velo tehniku, speciālo militāro tehniku, sacīkšu automobiļus, senāko ugunsdzēsēju automobili.

Ekskursijas noslēgumā devāmies uz  mazzināmo “Latviju miniatūrā”, kuru izveidojis pensionārs un uzņēmējs Nikolajs Kolotilo. Pie šī vides objekta neatlaidīgais ukrainis strādā vairākus gadus. Ekskursijas dalībniekus pārsteidza ukrainiskā stilā uzceltais izklaides un atpūtas komplekss.

Labo emociju pārņemti devāmies mājās, lai plānotu nākamās aktivitātes, kur gūt jaunu pieredzi. Paldies Amatas novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu pieredzes apmaiņas pasākuma organizēšanā.

  1. augustā, gaidīsim Amatas Kultūras centrā draugus no Lielvārdes ar teātra izrādi “Kapusvētku PR”, uz kuru aicinām ikvienu Amatas un citu pagastu iedzīvotājus. Izrāde būs bez ieejas maksas. Pie Amatas KC veidosim arī ziedu izstādi. Lai visiem veselība un izturība!

Pensionāru biedrības “Dzīvesprieks” vadītāja A.Freivalde

Foto: M.Tinuss

 

 

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare