Andris Gauja aicina uz filmēšanu!

Jaunu filmu uzņemšana Latvijā rit pilnā sparā, un viens no vērienīgākajiem un ambiciozākajiem šī brīža jaunajiem projektiem ir režisora Andra Gaujas otrā pilnmetrāžas spēlfilma “Nekas mūs neapturēs” ar Andri Keišu, Kristīni Nevarausku, Elzu Gauju un Dārtu Stepanovu galvenajās lomās. Filmas mākslinieks ir Jurģis Krāsons, un tas savukārt nozīmē vērienu un ambīcijas arī mākslinieciskā iekārtojuma ziņā, konkrēti šobrīd – piecstāvu dzīvojamās mājas dekorācija pie Āraišu / Drabešu dzirnavām, kur 12. jūlijā notiks varena nakts filmēšana – balles aina ar daudziem viesiem.

Filmas veidotāji aicina medijus apskatīt un iemūžināt mājas maketu, kas tiks nojaukts pēc filmēšanas perioda noslēguma. Tūlīt pēc preses konferences (12.07.) mediju pārstāvji tiek aicināti “mainīt lomas” un piepulcēties masu skatu dalībniekiem, lai kopīgi uzfilmētu balles ainu. Balle ilgs līdz pašam rītam un tajā netrūks sabiedrībā pazīstamu personu. Par ierašanos filmēšanas laukumā lūdzam apspriesties ar zemāk atrodamajām kontaktpersonām, mediji tiks gaidīti pulksten 16:30 uz improvizētu preses konferenci un masu filmēšanu pēc tam – tātad 12. jūlijā, ceturtdien.

Filma Nekas mūs neapturēs ir režisora Andra Gaujas otrā pilnmetrāžas spēlfilma (pirmā bija Izlaiduma gads (2014)), un šis ir stāsts par lepniem cilvēkiem. Harizmātiskais mūzikas producents Ralfs (Andris Keišs) sava nepiekāpīgā rakstura dēļ pārliecina sievu (Kristīne Nevarauska), meitu (Dārta Stepanova) un jauno mīlestību (Elza Gauja) sadzīvot vienā īpašumā. Pretēji gaidītajam, šis eksperiments pārvēršas bezkompromisu cīņā katram par savām interesēm.

Jau pērn rudenī pirmajam uzņemšanas periodam filmas veidotāji (režisors un producents Andris Gauja, mākslinieks Jurģis Krāsons, operators Aleksandrs Grebņevs, tērpu māksliniece Līga Krāsone un citi) uzbūvēja Rīgā, Andrejsalā piecstāvīgu dekorāciju, kas imitē vējdzirnavu interjeru; tā tika pilnībā nojaukta uzreiz pēc filmēšanas pabeigšanas. Šoreiz filmas komanda ir atvēzējusies vēl plašāk, realizējot vīziju par stāsta galveno varoņu idillisko dzīvesvietu — modernu dzīvojamo māju Āraišu vējdzirnavu kalna nogāzē.

Āraišu (Drabešu) vējdzirnavas, kur notiks noslēdzošais filmēšanas posms, ir leģendāra vieta, kur uzņemtas epizodes filmām Purva bridējs (1966), Vella kalpi (1970), Mērnieku laiki (1968), Limuzīns Jāņu nakts krāsā (1981) un citiem klasiskiem kinodarbiem.

Filma Nekas mūs neapturēs, kuras kopbudžets ir plānots 700 000 EUR, top ar Nacionālā Kino centra un daudzu sponsoru atbalstu, starp tiem lielākie ir: PATA Kokmateriāli, UPB, Latvijas Finieris, CEWOOD, B&B Tools, salons Čiekurs, ALANDEKO, Circle K, salons Siena, Sixt, Inchcape, Samsung, Swedbank, salons Objekts, LED akcijas, Kurši, Trimen Tractors, PAA, Biolar, Hanzas Flīžu tirgus, PURE Chocolate, Prike, A-Sound, NA Stage&Light, ELMO Light, Dobeles Dzirnavnieks, Trauku Serviss, Villa Santa, Drogas, CATA, M.E.Lat-Lux, Rok un būvē, Fonoklubs, Red Cab Taxi, Sils.lv, Douglas, Madara Cosmetics, Hanzas Maiznīca, Fazenda bazārs, ceptuve Lāči, papirs.com, Master Foto, M50, Erica Synths, Atar kafija, Svētavots, 3S, Amatas novada dome u.c.

 

Plašāka informācija par filmu:

facebook.com/nekasmusneaptures

instagram.com/nothingcanstopusnowmovie

 

Kontakti:

Daiga Līcīte, filmas Nekas mūs neapturēs izpildproducente

25913537, daigadaiga@gmail.com

 

Evita Bērziņa, filmas Nekas mūs neapturēs producenta asistente

26862425, evita.austra@gmail.com

Foto: Aija Melbārde

 

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppViberLinkedInPrintShare