Pieteikšanās darbam vēlēšanu iecirkņu komisijās 13. Saeimas vēlēšanām

Saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi,  Saeimas vēlēšanu likumu, Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumu un Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) 25.01.2013. apstiprināto Pašvaldību vēlēšanu iecirkņu komisiju izveidošanas instrukciju, Amatas novada vēlēšanu komisija no 2018. gada 06. augusta līdz 2018. gada 14. augustam nosaka vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļu kandidātu pieteikšanos darbam 13.Saeimas vēlēšanās, kas notiks 2018. gada 6.oktobrī.

Amatas novada vēlēšanu iecirkņi:

Nr.367 – “Līvu bibliotēka”, Zvārtas iela 6, Līvi, Drabešu pag., Amatas nov. – 7 locekļi

Nr.368 – Amatas novada dome, “Ausmas”, Drabešu pag., Amatas nov. – 7 locekļi

Nr.369 – Amatas pagasta pārvalde, Egļu iela 1, Ģikši, Amatas pag., Amatas nov. – 7 locekļi

Nr.378– Nītaures pagasta pārvalde, “Pagasta ēka”, Nītaure, Nītaures pag., Amatas nov., – 7 locekļi

Nr.383 – Tautas nams, Sporta iela 1, Skujene, Skujenes pag., Amatas nov. – 7 locekļi

Nr.390 – Zaubes pamatskola, “Bērzaines”, Zaube, Zaubes pag., Amatas nov.- 7 locekļi

Tiesības izvirzīt un pieteikt savus pārstāvjus vēlēšanu iecirkņa komisijā ir:

1. reģistrētajām politiskajām partijām vai reģistrētu politisko partiju apvienībām;
  2. ne mazāk kā desmit vēlētājiem ( turpmāk – vēlētāju grupa);
  3. Amatas novada vēlēšanu komisijas locekļiem.

Katra politiskā partija vai politisko partiju apvienība, vēlētāju grupa vai novada vēlēšanu komisijas loceklis katrā iecirknī drīkst izvirzīt un pieteikt ne vairāk kā septiņus kandidātus.

Par vēlēšanu iecirkņa komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju:

1. kurš prot latviešu valodu;
  2. kuram ir vismaz vidējā izglītība;
  3. kurš vēlēšanās nav pieteikts par deputāta kandidātu vai nav pilnvarotā persona kandidātu saraksta iesniegšanai;
  4. kurš nav Eiropas Parlamenta, Saeimas, vai Amatas novada domes deputāts;
  5. kurš nav citas vēlēšanu komisijas loceklis vai citas iecirkņa komisijas loceklis.

Pieteikumi jāiesniedz Amatas novada vēlēšanu komisijas sekretārei Maijai Žīgurei “Ausmās”, Drabešu pagasts, Amatas novads, no 2018. gada 06. augusta līdz 2018. gada 14.augustam

Pieteikums katram kandidātam sagatavojams uz speciālas veidlapas, kas atrodama Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapas  www.cvk.lv  sadaļā 13.Saeimas vēlēšanas – Darbs vēlēšanu iecirknī: https://www.cvk.lv/pub/public/32092.html un Amatas novada pašvaldības pagastu pārvaldēs.

Amatas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ināra Rutkovska
Tālruņi: 28341588; 26133952