22. jūnijs – Cēsu kauju uzvaras 102. gadadiena!

22. jūnijs ir diena, kad pirms 102 gadiem latviešu un igauņu karaspēks Latvijas Ziemeļu frontē uzsāka plašu uzbrukumu, sagraujot Niedras valdības karapūļus.

Pagrieziena punkts kara gaitā notika tieši Ziemeļlatvijas frontes līnijā, kur latviešu un igauņu karaspēki 22. jūnijā pie Cēsīm uzveica Landesvēra armiju un devās tālāk uz Rīgu.

Gūtajai uzvarai Cēsu kaujās bija lemts kļūt par pagrieziena punktu latviešu un igauņu cīņā par savas valsts neatkarību.

Cēsu kaujas bija vienas no izšķirošajām kaujām Latvijas brīvības cīņās. Igaunijas brīvības kara vēsturē tās dēvē par “Landesvēra karu”. Kaujas notika 1919. gada jūnijā starp Igaunijas armijas vienībām un Ziemeļlatvijas brigādes 2. Cēsu kājnieku pulku no vienas puses un Niedras valdībai pakļautā Baltijas landesvēra un Dzelzsdivīzijas daļām no otras puses.

Šodien, 22.jūnijā, Amatas novada domes priekšsēdētāja Elita Eglīte kopā ar Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolu noturēja svinīgu piemiņas brīdi Cēsu kaujās kritušajiem.

Invalid Displayed Gallery

Godinot Latvijas brīvības cīnītāju varonību un Latvijas Uzvaras dienu, Cēsu kauju 102. gadadienu, 22.jūnijā ikvienu aicinām nolikt ziedus Cēsu kauju piemiņas vietās:
pie Cēsu (zemessardzes) rotas pieminekļa (Drabešu pagastā Pleskavas šosejas malā (A2/E77 79. km.)), pie Nezināma Latvijas armijas karavīra kapavietas pieminekļa (1 km aiz Ieriķiem), pie pieminekļa Skolnieku rotas kaujas vietā (Cēsu – Āraišu šosejas malā, pie bij. līvu pagastnama) kā arī citviet.

 

Share