Aicina ikvienu interesentu pievienoties Mežtakas maršruta izpētei Vidzemē

Vidzemes plānošanas reģions no 11. jūnija aicina ikvienu interesentu pievienoties Mežtakas maršruta izpētei Vidzemē un jo īpaši aicinām pašvaldību tūrisma speciālistus, tūrisma uzņēmējus un teritorijas pārzinātājus. Mežtaku visā garumā ies un gājienu vadīs Lauku ceļotāja eksperts Juris Smaļinskis, kurš arī dalībniekiem stāstīs par mežu, dabu, sugām un apkaimē esošajām kultūrvēstures vērtībām. Tomēr lūgums visiem dalībniekiem ņemt vērā, ka šī nebūs gidēta ekskursija, bet gan darba ekspedīcija, kuras laikā tiks apsekots un plānots jauns garās distances pārgājiena maršruts cauri divām valstīm – Latvijai un Igaunijai.

 1. jūnijā tika dots starts Mežtakas apsekojumu pārgājieniem, uzsākot gājienu no Rīgas pilsētas centra. Līdz 23. septembrim tiks noiets viss plānotais Mežtakas maršruts līdz pat Tallinai. Vidzemes teritorijā apsekojumi notiks no 11. līdz 14. jūnijam un no 11. līdz 18. jūlijam. Vienas dienas laikā paredzēts noiet 17–27 km.

Pārgājienu pulcēšanās vietas:

JŪNIJS

 • Otrdien, 11. jūnijā, pulksten 9.00, Siguldas dzelzceļa stacija, Tūrisma informācijas centrs
 • Trešdien, 12. jūnijā, pulksten 9.00, Līgatne, Tūrisma informācijas centrs
 • Ceturtdien, 13. jūnijā, pulksten 9.00, Cēsis, Vienības laukums
 • Piektdien, 14. jūnijā, pulksten 9.00, Sietiņieža auto stāvlaukums

JŪLIJS

 • Ceturtdien, 11. jūlijā, pulksten 9.00, Valmiera, Vidzemes augstskola, Cēsu 4
 • Piektdien, 12. jūlijā, pulksten 9.00, Strenču Tūrisma informācijas centrs
 • Sestdien, 13. jūlijā, pulksten 9.00, P24 autoceļa tilts pie Gaujas
 • Svētdien, 14. jūlijā, pulksten 9.00, Kokšu ezeru dabas takas sākums pie Zāļu ezera
 • Pirmdien, 15. jūlijā, pulksten 9.00, Zaķi, P 23 ceļš
 • Otrdien, 16. jūlijā, pulksten 9.00, Gaujiena, Baznīckalns
 • Trešdien, 17. jūlijā, pulksten 9.00, Trapene, veikals “Teikas”
 • Ceturtdien, 18. jūlijā, pulksten 9.00, Apes Tūrisma informācijas centrs

Maršruta karti ar sadalījumu posmos var aplūkot ŠEIT.

Kā notiek iešana? Kas jāņem līdzi? Uz šiem un citiem jautājumiem par līdzdalību pārgājienā un takas veidošanu cauri divām valstīm var lasīt ŠEIT.

Visiem gājējiem lūgums pierakstīties šajā DALĪBNIEKU LAPĀ.

 

Apsekojuma pārgājienu laikā katrai dienai tiks veidoti detalizēti maršruta apraksti, kas vēlāk tiks apkopoti Mežtakas ceļvedī un interneta vietnē. Mežtakas maršruts tiks sadalīts 50 atsevišķos vienas dienas gājiena posmos pa ~20km dienā. Mežtaka iekļaus visus Baltijas valstīm raksturīgākos mežu tipus un savvaļas dabas elementus – augus, zvērus, sēnes u. c. To varēs iet dažādos gadalaikos. Projektam var sekot līdzi Facebook lapā: Facebook.com/meztaka

 

Vairāk par projektu un aktivitātēm: Maija Rieksta, projekta Pārrobežu pārgājiena maršruts “Meža taka” vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, +371 26099521, maija.rieksta@vidzeme.lv

Informāciju sagatavojusi: Māra Sproģe, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste, +371 26488091, mara.sproge@vidzeme.lv

Rakstā izmantota Lauku ceļotāja sagatavotā informācija.

Mežtaka tiek veidota Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projektā Pārrobežu pārgājiena maršruts “Meža taka” (FOREST TRAIL).

 

Share