Aicinājums 22. jūnijā izlikt Latvijas valsts karogu

Latvijas valsts likums „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” 22. jūniju ir noteicis par Varoņu piemiņas (Cēsu kauju atceres) dienu.

  1. jūnijs ir diena, kad pirms simts gadiem latviešu un igauņu karaspēks Latvijas Ziemeļu frontē uzsāka plašu uzbrukumu, sagraujot Niedras valdības karapūļus.

Latvijas un Igaunijas spēku apvienošana 1919. gadā kopīga mērķa sasniegšanai, bija pirmais turpināšanas cienīgs piemērs mūsu tautu vēsturē.

Šo kauju pirmā posma izšķirošie notikumi risinājās Limbažu, Krimuldas, Sējas, Cēsu, Amatas, Beverīnas, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Siguldas, Mālpils, Litenes un Līgatnes novados. Kaujas turpinājās Salaspils, Ropažu, Stopiņu, Garkalnes, Ādažu novados un beidzās ar Strazdu muižas miera noslēgšanu.

Uzvara bija svarīgs priekšnoteikums nesen izsludināto Latvijas un Igaunijas valstu reālas neatkarības nostiprināšanai, atzīšanai, un lai abas valstis varētu svinēt simtgades.

Vidzemes novada iedzīvotāji, sabiedriskās organizācijas un uzņēmēji tiek aicināti Cēsu kauju 100. gadadienā 2019. gada 22. jūnijā, kā arī turpmākajos gados 22. jūnijā pie ēkām izlikt (pacelt) Latvijas valsts karogu.

Share