Aicinām palīdzēt “atdzīvināt” veco dzelzceļu

Sākot jau ar šī gada pavasari, Amatas novada pašvaldība sadarbībā ar Vidzemes tūrisma asociāciju unl 14 Latvijas, kā arī  8 Igaunijas partneriem ir uzsākumsi projektu “Green Railways”, kā ietvaros plānots sakārtot bijušo dzelzceļa līniju infrastruktūru Vidzemē un Dienvidigaunijā, kopumā izveidojot aptuveni 750 km garu kopīgu velo/kājāmgājēju maršrutu, kura lielākā daļa ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām. Projekta plānotās aktivitātes Vidzemē ietver bijušo dzelzceļa līniju segumu atjaunošanu un piemērošanu nemotorizētajam transportam, koka tiltiņu un margu uzstādīšanu, atpūtas vietu izveidi un bijušo dzelzceļa infrastruktūras objektu uzlabošana, kājāmgājēju, velobraucēju skaitītāju uzstādīšanu, kā arī citas aktivitātes. Tāpat paredzēta maršruta marķēšana dabā, kā arī vietējās un ārvalstu aktivitātes maršruta popularizēšanai.

Amatas novada Melturos aizsākas viens no maršruta posmiem, kas ved līdz pat Gulbenei. Lai šo posmu padarītu īpaši interesantu gan mums pašiem, gan novada viesiem, aicinām vietējos iedzīvotājus dalīties ne tikai ar stāstiem un fotogrāfijām par dzelzceļu, par laikiem, kas reiz bijuši, bet arī ziedot vecās dzelzceļa lietas, kas, iespējams, krāj putekļus Jūsu bēniņos. Mēs ļoti priecāsimies arī par zīmēm, kas vēl pavisam nesen atradās dzelzceļa posmā Ieriķi Melturi un tika noņemtas, jaunās zīmes lekot.

Lūgums visiem, kuri varētu palīdzēt “atdzīvināt” veco dzelzceļu” ar saviem stāstiem un lietām, sazināties ar Ieriķu bibliotēkas bibliotekāri Ilzi Eglīti (ieriku.biblioteka@amatasnovads.lv, 29341013).

Share