Aizvadītais gads Drabešu muižas Amatu mājā

Pagājušais gads Amatu mājā aizritējis rosīgs un darbīgs.

Biedrība TKIC „KasTe” Amatu mājas keramikas pulciņā īstenojusi projektu „Vidzemes podniecība”, kura gaitā gada garumā apgūta teorija un prakse, pabūts pieredzes apmaiņā pie pieredzējušiem Vidzemes podniekiem, sarīkots brīvdabas keramikas plenērs. Projekta noslēgumā sarīkota pulciņa dalībnieku darbu izstāde, kas mēnesi bija apskatāma Āraišu ezerpils arheoloģiskā parka apmeklētāju centrā. Vasarā tika rīkots 3 nodarbību cikls „Mālu dienas Amatu mājā”.

Otrs pērnā gada lielākais projekts „Pa Voldemāra Stelberga pēdām” īstenots, sadarbojoties ar Skujenes pamatskolu un Amatas pamatskolu. Ticis pētīts V. Stelberga savāktais folkloras mantojums, folkloras kopas „Ore” dalībnieki apguvuši tautas dziesmas un deju melodijas, kas arī ierakstītas skaņu ierakstu studijā,  skolu audzēkņi mācījušies spēlēt kokli, apguvuši tautas dziesmas, vākuši ziņas par teicējiem. Tika rīkots projekta prezentācijas koncerts, kurā plašāka sabiedrība tika iepazīstināta ar paveikto. Projektā iesāktais darbs tiks turpināts arī šogad.

Pirmo reizi realizēts nodarbību cikls „Zaļais stūris”, kurā apgūtas prasmes pašam pagatavot ekoloģisku veļas mazgājamo līdzekli, sašūt iepirkumu maisiņus, izgatavot vaska drāniņas un maisiņus pārtikas glabāšanai. Apgūtās prasmes tika  demonstrētas  Etnofestivālā „Sviests”, kur nodarbību  dalībieces vadīja vaska drāniņu gatavošanas darbnīcu.

Visu gadu turpināja darboties arī stikla apgleznošanas darbnīca.

Aušanas pulciņā tika uzņemta jauna grupa – iesācēji, kas mācās aust  no pašiem pamatiem un sekmīgi apgūst  lupatu deķu un jostu aušanu.

Ikgadējais pasākums „Atvērto durvju diena Amatu mājā”, kas tiek rīkots katru gadu septembrī, „izaudzis” lielāks un kļuvis par atvērto durvju dienu Drabešu muižā – durvis kopā ar Amatu māju apmeklētājiem vēra arī sporta klubs „Ašais”.

Amatu mājas meistari arī tradicionāli piedalījušies Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotajā pasākumā „Satiec savu meistaru”.

Amatu mājā turpina darboties tautas muzikantu kapela „Drabešu muižas muzikanti”. Oktobrī kapela piedalījās festivālā „Dzīvā mūzika”, kur uzstājās divos koncertos un piedalījās meistarklasēs.

 

Rakstu sagatavoja:
Inese Roze,
Drabešu muižas Amatu mājas vadītāja

Share