“Amata” pārspēj “SK Fono” un iesoļo pusfinālā

Pirmās pavasara cīņas florbola laukumā sagaidīja arī Amatas florbolisti. Pateicoties regulārā turnīrā iegūtajai 3. vietai jeb iekļūšana labāko četriniekā, deva komandai automātiski iekļūšanu ceturtdaļfinālā, bet pārējām komandām vēl par to nācās pacīnīties.

Pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā stājās pretī labi pazīstamā “SK Fono” komanda ar kuriem regulāri ir aizvadītas spraigas cīņas. Regulārajā turnīrā komandas uzvaras dalīja uz pusēm, vispirms 3:2 pēcspēles metienos pārāki bija Fono, bet janvārī jau uzvaru svinēja amatieši 4:2, kas nozīmēja, ka padoties negrasās neviena no komandām.

Pirmo spēli Amatai nācās atstāt ar nokārtām galvām, mačam noslēdzoties ar neraksturīgu rezultātu 1:0 Fono labā, precīzi metot Emīlam Šmitam. Šoreiz pievīla momentu realizācija un pēc pirmās spēles sērijā vadībā “SK Fono” 0:1.

Otrajā mačā Amata bija noskaņojusies jau daudz apņēmīgāk, zinot to, ka otrajā spēlē der tikai uzvara pamatlaikā un pēc tam bija jācer arī par uzvaru papildlaikā vai pēcspēles metienos. Spēle gan iesākās līdzīgi vispirms vadībā Amatu izvirzīja Jēkabs Berkolts, bet pēc brīža Kristers Kalniņš panāca līdzsvaru 1:1. Fono prieki gan bija īsi, četrus bezatbildes vārtus guva Amata, divreiz precīzi metot Jānim Sīmanim, bet par reizei precīzi bija Edžus Mellēns un Artis Smirnovs 5:1. Pārsvaru vēl vairāk izdevās nostiprināt Armandam Maksimovam un Kristapam Strazdam, uz ko Fono atbildēja tikai ar vienu precīzu metienu 7:2. Spēles galotne izvērtās nervoza, jo Fono komandai izdevās pietuvoties līdz rezultātam 7:5, bet mača liktenis jau bija izšķirts, Amatai sērijā panākot 1:1, tas nozīmēja, ka komandas uzvarētāju noskaidros papildlaikā. Papildlaikā Amatas treneri uzticējās jaunajiem spēlētājiem un risks atmaksājās, otrajā minūtē Jēkabs Berkolts cīņā no aizvārtes piespēlēja Armandam Maksimovam, kurš meta precīzi un gavilēt varēja “Amatas” florbolisti.

Pusfinālā “Amata” tiksies ar “Brenguļiem”, kuri sensacionāli divu spēļu summā pārspēja galvenos favorītus “Einšteins”. Savukārt otrā pusfinālā spēkosies “Auciems” pret “Siguldu”.

Armands Maksimovs nr. 99, tieši viņa precīzais metiens papildlaikā ievilka Amatu pusfinālā

Rakstu sagatavoja:
Ēriks Bauers,
Sporta koordinators un metodiķis

Share