Amatas novads paraksta sadarbības līgumu ar Kara-Oj pašvaldību no Kirgizstānas

3. oktobrī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) projekta “Pašvaldību attīstība un labas pārvaldības veicināšana Kirgizstānā” ietvaros Amatas novadu apmeklēja Kirgizstānas valsts pārvaldes un pašvaldību vadītāji. Viesi apmeklēja Amatciemu, ar lielu interesi uzklausot  Amatciema izveides koncepciju, attīstības gaitu  un nākotnes plānus no paša projekta īstenotāja Aivara Zvirbuļa.  Tālāk ceļš veda uz Āraišu ezerpili , kas ir neatņemama visu apmeklējumu sastāvdaļa, un Drabešu jauno pamatskolu. Vakarā svinīgos apstākļos Cēsu Viduslaiku pilī  Amatas novada domes priekšsēdētāja Elita Eglīte, Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents un  Raunas novada domes priekšsēdētāja  Evija Zurģe parakstīja sadarbības protokolus ar Kirgizstānas pašvaldībām.  Amatas novads turpmāk sadarbosies ar  Kara-Oj pilsētu no Kirgizstānas, lai  veidotu savstarpējos kontaktus un attīstītu  sadarbību uzņēmējdarbībā, transporta jomā, tūrismā, tirdzniecībā, lai stiprinātu pašvaldību ekonomisko potenciālu, apgūtu labāko  pieredzi ar mērķi īstenot kā reģionu, tā arī  vietējās ekonomiskās un sociālās attīstības programmas. Liels uzsvars sadarbībā  likts arī uz  kultūras jomu, kā arī tautas lietišķās mākslas un tradīciju popularizēšanu.

Projektu “Pašvaldību attīstība un labas pārvaldības veicināšana Kirgizstānā” īsteno LPS sadarbībā ar Pārgaujas, Amatas un Raunas novada pašvaldībām un kirgīzu partneriem. Projekts ir saņēmis Ārlietu ministrijas finansējumu 2018. gadā no attīstības sadarbības budžeta. Projekta mērķis ir veicināt labu pārvaldību Kirgizstānā, stiprinot vietējās pārvaldes un Kirgizstānas Pašvaldību savienības kapacitāti.

 

Share