Amatas novads tūrisma izstādēs

Kā jau katru gadu, arī 2020. gadu esam iesākuši aktīvi, piedaloties tūrisma nozarei veltītās izstādēs, lai jau jaunajā tūrisma sezonā Amatas novadā sagaidītu gan vietējos, gan ārvalstu viesus.

No 31. janvāra līdz 2. februārim starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour 2020” piedalījāmies Vidzemes Tūrisma Asociācijas stendā, kur prezentējām Amatas novada aktualitātes un tūrisma objektus, gan arī ar Vidzemes Tūrisma asociācijas kopīgi izstrādātos tūrisma produktus. Vairums izstādes apmeklētāju, kā ierasts pie mums griezās ar jautājumu – kas jums jauns? Šis jautājums katru gadu priecē, jo tas nozīmē, ka piedzīvotais un redzētais pie mums liek atgriezties atkal un atkal, lūkojoties pēc jauniem piedāvājumiem.

Dabas bagātība un dabas takas, miers, klusums un labsajūta, tas ir tas, ko arī 2020. gadā vēlas  vietējie un ārvalstu tūristi un tas ir lieliski, jo šo visu un vēl vairāk mēs, Amatas novads varam piedāvāt! Arvien mazāka ir nepieciešams stāstīt par to, kas ir “Zaļie dzelzceļi”, jo  “Zaļos ceļus” atpazīst, daudzi zina, ka maršruts ved pa kādreizējām dzelzceļa līnijām, kuru vietā tagad ierīkoti ērts celiņš aktīvā dzīvesveida piekritējiem. Izstādē apmeklētāji sniedzās pēc maršruta kartēm, lai ieplānotu jau nākamos velo braucienus.

“Balttour 2020” izstādē ikvienam bija iespēja uzzināt jaunāko informāciju par Zaubes savvaļas kulināro festivālu un  saņemt atbildes uz visiem interesējošajiem jautājumiem. Jāpiebilst, ka Zaubes savvaļas kulinārais festivāls  tiek atpazīts, nebija nepieciešams gari stāstīt, kas ir šis festivāls, atlika atbildēt uz aktuālāko jautājumu – kurā tad datumā šogad notiek?! Šogad 11. jūlijā!

                                                                          Eva Koljera un Saiva Fiļimoņenkova izstādē “Balttour 2020”

Nedēļu vēlāk, no 7.-9. februārim piedalījāmies tūrisma izstādē Tallinā – “Tourest 2020” Gaujas Nacionālā parka klastera “Enter Gauja” stendā. Igaunijā apmeklētāji pie mums vērsās jau ar konkrētiem jautājumiem – Kur nakšņot? Kādas pastaigu takas varam piedāvāt? Kur var atpūsties pie ezera? Izstādes apmeklētāji izvēlējās materiālus, kurā apkopoti visi klastera “Enter Gauja”  tūrisma objekti.

Anete Eglīte tūrisma izstādē “Tourest 2020”

Savukārt, no 4. līdz 8. martam Gaujas Nacionālā parka klastera “Enter Gauja” stendā būsim pasaulē vadošā tūrisma izstāde “ITB Berlin”.

Kopumā šogad Gaujas Nacionālajā parkā esošās pašvaldības tiks pārstāvētas četrās izstādēs, tādējādi popularizējot zīmolu „Enter Gauja” – “Vakantiebeurs 2020” (Nīderlandē), „Matka 2020” (Somijā), “Tourest” (Tallinā) un “ITB Berlin” (Berlīnē).

Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošās pašvaldības – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu, Priekuļu un Inčukalna – kopš 2012.gada īsteno stratēģiju par Gaujas Nacionālo parku kā vienotu tūrisma galamērķi.

 

Rakstu sagatavoja:
Anete Eglīte,
Tūrisma attīstības un sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

Share