Aizvadīta Amatas upes talka “Liec upē akmeni”

Sestdien, 29. jūnijā, kad vasara vilina brīvdienas baudīt atpūšoties, mēs, lielākie Amatas upes entuziasti, tikāmies Amatas upes talkā “Liec upē akmeni”.  Talkas mērķis bija liekot upē akmeņus  veicināt Amatas upes pašattīrīšanās spējas un palielināt bioloģisko daudzveidību  upē. Paralēli šiem mērķim īstenojām arī ideju par upes  uzlabošanu  nākamajiem ūdenstūrisma mačiem Amatas upē. Nelielu upes daļu izveidojām tādu, kāda tā bija pirms 40. gadiem. Esam ceļā uz to, lai uzlabotu Amatas upes pieejamību un aktīvā tūrisma iespējas.

Amatas upes talka pulcēja ne tikai pieaugušos, bet arī bērnus, kuri ar lielu sajūsmu lika upē akmeņus un bradāja pa upi, izmirkstot cauri slapji.

Amatas upes talkas izskaņā Egons Garklāvs pastāstīja par saviem tālākajiem plāniem attiecība uz Amatas upi, tāpēc kopīgi tikai pieņemts lēmums par talkas organizēšanu arī turpmāk.

Pēc labi padarīta darba pusdienu gardā zupa pie pašas upes ar lieliskiem cilvēkiem un sarunām.

Paldies visiem talkas dalībniekiem un tiekamies jau nākamajā Amatas upes talkā!

Share