Amatas upes talka “Liec upē akmeni”

29. jūnijā pulcēsimies Amatas upes talkā “Liec upē akmeni”. Talkosim un liksim upē akmeņus, lai sakoptu upes ainavu, veicinātu Amatas upes pašattīrīšanās spējas un palielinātu bioloģisko daudzveidību upē.

2019. gada 14. aprīlī aizvadot Amatas novada pašvaldības rīkoto semināru “Amatas vilinājums vakar, šodien un rīt” tika pieņemti lēmumi un akceptētas idejas par turpmākajām darbībām, lai uzlabotu Amatas upes pieejamību, tūrisma iespējas un upes veselību.

Talka “Liec upē akmeni” ir viena no semināra idejām, kuru ierosināja Amatas pagasta uzņēmējs Egons Garklāvs, atbalstīja gan Amatas novada tūrisma nodaļas vadītājā Eva Koljera un Rolands Auziņš no Dabas aizsardzības pārvaldes, gan semināra dalībnieki.

Talka norisināsies iedvesmojoties no 2012. gada upju attīrīšanas kampaņas „Liec upē akmeni!”. Šīs kampaņas laikā tika stratēģiski izvietoti akmeņi konkrētās upēs, veidojot straujteces un piesaistot papildu skābekli, tā palielinot upes pašattīrīšanās spējas. Šis ir veids kā cilvēks, uzlabojot upju dabiskās funkcijas, spēj palīdzēt upēm.

Aicinām pievienoties Amatas upes talkā 29. jūnijā plkst. 10:00. Pulcēšanās vieta: Drabešu pag., īpašumā “Melturi” (Virzienā no Rīgas pirms Melturu (A2) tilta pa kreisi).

Pēc talkas draudzīgas sarunas un zupa!

 

 

Informāciju sagatavoja:
Anete Eglīte
Amatas novada pašvaldības tūrisma attīstības un sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr.: +371 26330366
e-pasts: anete.eglite@amatasnovads.lv

Share