Āraišu arheoloģiskias parks ārkārtējās situācijas laikā turpina savu darbību!

Informējam, ka ievērojot valdības noteiktos fiziskās distancēšanās nosacījumus un sanitāro protokolu, Āraišu arheoloģiskais parks ārkārtējās situācijas laikā turpina savu darbību!

BIĻETE PIEAUGUŠAJIEM (3.00 €)
BIĻETE STUDENTIEM, PENSIONĀRIEM, SKOLĒNIEM (2.00 €)
Aicinām biļešu iegādi veikt vēl mājās esot, izmantojot bezrindas.lv. Biļetes un norādījumi par kustību arheoloģiskajā parkā: šeit.

Drošības un sanitārie noteikumi
  1. Muzeja apmeklētāji ievēro Slimību profilakses un kontroles centra (spkc.gov.lv) norādījumus un ieteikumus.
  2. Pirms apmeklējuma aicinām izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt muzeju, ja konstatēti infekcijas slimības simptomi. Muzejam ir tiesības neielaist/izraidīt apmeklētājus ar izteiktiem elpceļu slimības simptomiem.

Apmeklētāju ievērībai

  1. No 7. janvāra tiek atvērti vārti uz ezerpils rekonstrukciju pēc remontdarbiem. Lūdzam ievērot vienvirziena kustības plūsmu, kāda ir norādīta zemāk.
  2. Apmeklētāju centrs ar ekspozīciju valsts ārkārtējās situācijas laikā ir slēgts.
  3. Teritorija tiek uzradzīta, lai nepārsniegtu atļauto apmeklētāju skaitu.

Kustības plūsma:

Parka teritorijā jāievēro tikai lineāra kustība kā tas ir attēlots zemāk:
(!) Ja teritorijā atrodas liels skaits cilvēku, obligāti uzliec sejas masku!

(!) Ievēro 2m X 2 cilvēki un vienas mājsaimniecı̄ba principu!
(!) Nonākot pie laipas, vispirms palaid cilvēkus, kuri nāk no objekta, un tad turpini vienvirziena kustību!

Teritorijā tiek ievēroti visi “Covid -19” šī brīža ārkārtas situācijas noteikumi: izvietoti roku dezinfikcijas līdzekļi un Āraišu arheoloģiskā parka teritorijā var pārvietoties vienā virzienā, ievērojot 2 metru distanci.

Darba laiks:

P.,O.- slēgts
T.:11:00-16:00
C.,P.,S.:09:00-16:00
Sv.: 10:00-16:00

Teritorijā ir iespēja apskatīt ezerpili, viduslaiku pilsdrupas, Meitu salu ar akmens un bronzas laikmeta mājokļu paraugiem, pieejamas piknika vietas, šūpoles, kafija, WC, velo pumpis un karte ar apkārtnes velo maršrutiem. Tuvumā apskatāmas Āraišu vējdzirnavas un Āraišu baznīca.

Informācija:

Āraišu ezerpils ir vienīgā 8/9.–10. gadsimta nocietinātas dzīvesvietas rekonstrukcija Eiropā, unikāls objekts, kas šogad nominēts kā Latvijas arheoloģijas piemineklis 2020.

Parks izceļas ar unikāliem arheoloģiskiem atradumiem, rekonstrukcijas atrašanos oriģinālā vidē un Vidzemei raksturīgo, labi saglabājušos kultūrvēsturisko ainavu.

Ezera krastā apskatāmas Āraišu kastellas tipa viduslaiku pils drupas, bet turpat Meitu salā aplūkojamās celtnes veidotas kā rekonstrukcijas pēc Latvijā un kaimiņu zemēs iegūtajiem arheoloģiskajiem datiem par šāda veida akmens un bronzas laikmeta mājokļiem.

Tuvumā, kājām ejamā attālumā, atrodas citi apskates objekti – Āraišu baznīca un vējdzirnavas kā arī haskiju suņu saimniecība.

Papildus informācija:

Biļete derīga 30 dienas no iegādes brīža.

Bērniem līdz skolas vecumam ieeja bez maksas.

Teritorijā: auto stāvvieta, pašapkalpošanās kafijas automāts, āra WC un roku mazgātāji ar kājas pumpi.

Pieejama tūrisma informācija par apkārtni, Gaujas nacionālo parku u.c.

Citas norādes:

Viduslaiku pilsdrupu teritorijā uz drupām kāpt ir aizliegts.

Tuvumā nav veikali un kafejnīcas, tādēļ aicnām ņem līdzi savu pikniku, teritorijā ir piknika vietas, kas pieejamas bez maksas uz neilgu laiku, ja vien nekurinat ugunskuru. Siltā laikā pļavās variet droši ņemt līdzi un izklāt savas piknika segas, ievērojot  noteiktos distancēšanās noteikumus.

Ugunskurus bez darbinieku atļaujas kurināt nav atļauts, bet ir iespējams iepriekš rezervēt piknika vietu ar ugunskuru un kurināmo, kas ir maksas pakalpojums (10 eiro/2h).

tālr.:+371 25669935
e-pasts: ezerpils@amatasnovads.lv
adrese: Āraišu arheoloģiskais parks, Drabeši, Drabešu pag., Amatas nov.

BIĻETES:  https://www.bezrindas.lv/lv/araisu-ezerpils-arheologiska-parka-apmeklejums/8001/
Share