Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanā

Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanā

Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs jau desmito gadu aicina piedalīties mācībās un konkursā “Laukiem Būt!”.

Pasākuma mērķis ir atbalstīt gados jaunu cilvēku uzņēmējdarbības uzsākšanu lauku teritorijās, sniedzot iespēju iegūt ar uzņēmējdarbību saistītas zināšanas, apmeklējot intensīvu mācību kursu, un iespēju iegūt naudas balvu, ko var izmantot biznesa idejas īstenošanai, piedaloties jauno uzņēmēju konkursā.

 

 “LAUKIEM BŪT!” 5 DIENU MĀCĪBAS

 Piedalīties mācībās aicināti jaunieši, kuriem jau ir uzņēmējdarbības idejas vai , kuri vēl ir savas īstās idejas meklējumos un vēlas attīstīt uzņēmējdarbību lauku teritorijās.

Mācību dalībnieki – jaunieši, jaunie uzņēmēji un jaunienācēji laukos vecumā no 18 līdz 40 gadiem, individuāli vai komandā.

Mācībās ietvertās tēmas:

 • Uzņēmējdarbības pamati
 • Aktuālie finansējuma piesaistīšanas instrumenti laukos
 • Resursi un grāmatvedība
 • Biznesa plāns (būtība, sastāvdaļas, veidošana, finanšu plānošana, tirgus analīze)
 • Mārketings un reklāma
 • Prezentēšanas prasmes
 • Uzņēmēju labā prakse

Un citas uzņēmējam un uzņēmējdarbībā nepieciešamas tēmas.

Mācību ilgums – 25 astronomiskās stundas.

LLKC Cēsu un Pierīgas (Siguldas) konsultāciju birojs organizē apvienoto mācību grupu.

Pieteikšanās mācībām aizpildot mācību pieteikuma anketu https://forms.gle/oHSdEMHBiHxieaY69

Pieteikšanās līdz 14.oktobrim.

Pēc pieteikuma anketas aizpildīšanas, dalībnieki saņems ZOOM pieslēgšanās saiti informatīvās dienas pasākumam un informāciju par pasākuma tālāko norisi.

 

Informatīvā diena notiks 15. oktobrī, tiešsaistē ZOOM platformā.

Sākums plkst. 10.00 (pasākuma ilgums no 10.00-12.00)

Programmā:

 • Pasākuma atklāšana un uzruna no LLKC lauku attīstības nodaļas
 • Informācija par mācībām un konkursu “Laukiem Būt”

 

Iepriekšējo gadu konkursa “Laukiem Būt!” laureātu pieredzes stāsti uzņēmējdarbībā:

 • Konkursa “Laukiem Būt!” 2018. gada laureātes Sintijas Elstes un Mārtiņa Elsta pieredzes stāsts uzņēmējdarbībā. Dēstu un dārzeņu audzēšana ģimenes saimniecībā “Zaļumnīca” Līgatnē
 • Konkursa “Laukiem būt!” 2019. gada laureāta Māra Skujiņa pieredzes stāsts uzņēmējdarbībā “Savvaļas briežu vērošanas stacija”

Invalid Displayed Gallery

Sīkāka informācija/pieteikšanās:
Gunda Kazerovska, 26360434, gunda.kazerovska@llkc.lv vai
Cēsu biroja vadītāja Dace Kalniņa, mob. 28381477, dace.kalnina@llkc.lv

Mācību noslēgumā jābūt vienkāršotā veidā izstrādātam projekta idejas formas aprakstam vai biznesa idejas plānam, pēc kura prezentēšanas tiek saņemts sertifikāts, kurš dod iespēju dalībai konkursā “Laukiem būt!”.

Konkurss “Laukiem būt” paredzēts jauniešiem, jaunajiem uzņēmējiem un jaunienācējiem laukos vecumā no 18 līdz 40 gadiem, kuriem ir gatava uzņēmējdarbības ideja un tie vēlas to attīstīt un ieviest dzīvē tuvākajā laikā. Konkursā var startēt fiziskas personas vai reģistrēti uzņēmumi, vai saimnieciskās darbības veicēji, kuru apgrozījums nepārsniedz 2000 eiro un, kuru uzņēmējdarbības pieredze (attīstot biznesa plānā pieteikto ideju) nav ilgāka par 3 gadiem. Uzņēmējdarbības idejas īstenošanas vieta ir visa Latvijas teritorija, izņemot republikas pilsētas un novadu teritoriālās vienības – pilsētas, kurās ir vairāk nekā 15 000 iedzīvotāju.

Konkursa pieteikumu var iesniegt jaunietis, kurš piedalījies mācībās laikā no 2018. – 2021. gadam un ieguvis sertifikātu, bet līdz šim nav ieguvis naudas balvu konkursa finālā (1.-3.vieta).

Konkursa norise laikā no 2021. gada decembra līdz 2022. gada aprīlim (tiks precizēts)

“Laukiem būt!” mācības un konkurss  tiek organizētas VLT aktivitātes “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros.

 

 

 

Share