Cēsu novada pašvaldība iepazīst Skujenes tūrisma uzņēmējus

Pirmdien, 30.maijā, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Egliņš-Eglītis, Cēsu Kultūras un Tūrisma centra direktore Andra Magone, Cēsu novada domes deputāte Inga Cipe un pašvaldības pārstāvji devās iepazīt Skujenes tūrisma plašo piedāvājumu. Vizītes laikā apskatīti un iepazīti tūrisma objekti un vietas, uz kurām Skujene aicina doties arī tūristus.

Skujenes garšu ceļojumā aizveda un par dienas plānu parūpējās Signe Šlosberga. Signe ir saimniecības “Gusts Apinis” saimniece, kura no pilsētnieces nu jau kļuvusi par skujenieti. Signe aktīvi darbojas, lai stiprinātu Skujenes kopienu un dara visu iespējamo, lai par Skujeni dzird, runā un to iepazīst.

Skujenes pagasta Sērmūkšos, saimniecībā “Deko Dobe” pašvaldības pārstāvjus uzņēma saimniece Gunda Kazerovska. Saimniecība specializējas uz dažādu dekoratīvo stādu audzēšanu nelielos apjomos. Sezonas laikā pieejamas arī krūmmellenes, smiltsērkšķi, cidonijas, augļi un ogas. Gunta izveda cauri smiltsērkšķu koku dārzam, pastāstot, kā paši saviem spēkiem rūpējās gan par smiltsērkšķu kokiem, gan cidoniju krūmiem un visu, kas aug saimniecībā.

Skujenes Krāmu un seno lietu muzejā uzņēma Guntars Zeilis, kurš ļāva izbaudīt pagātnes garšu. Muzejs iekārtots kādreizējās zāģētavas angārā. Guntars muzejā nesaimnieko viens, dažādu senlietu vākšana un krāšana kopīgs hobijs ar sievu Lailu. Guntars pastāstīja, ka nekas no muzejā atrodamā nav pirkts, viss ir atdots vai dāvināts. Muzejs top jau sesto gadu un muzeja krātuve joprojām tiek papildinātā, lai gan savāktās senlietas jau ir piepildījušas lielo angāru.

Ar Skujenes pilskalnu un senatnes garšu iepazīstināja pilskalna saimniece Sandra Straupe. Sandra pastāstīja par lielākajiem pasākumiem, kuri aizvadīti Skujenes pilskalnā, par nākotnes iecerēm un pilskalna skaistumu visos gadalaikos. Skujenes pilskalnā vēl aizvien var ieraudzīt Skujenes pils mūra fragmentus. Pilskalns ir lieliska vieta brīvdabas pasākumiem, tā ir vieta, kur sanākt kopā.

Zemnieku saimniecībā “Indrāni” pašvaldības pārstāvjus uzņēma saimniece Liene Margeviča. “Indrāni” nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību un tas ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kas ražo bioloģiski sertificētas želejas konfektes. Liene Margeviča, piedāvājot nodegustēt neskaitāmās želeju konfekšu garšas uzsvēra, ka neviena garša nav vienkārša, visas ir unikālas. Ir konfektes ar pieneņu garšu, alus, rupjmaizes, kumelīšu un citām interesantām dabas garšām. Indrānos top ne tikai našķi un citi lauku gardumi, bet arī pašu rokām darinātas rotas un dekori.

Ceļā uz Elkas kalnu tika apskatīta arī unikālā Māļu pareizticīgo baznīcā. Baznīcas durvis apmeklētājiem vienmēr ir atvērtas. Kopš 2016.gada jūlija baznīcai piešķirts vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss.

Saimniecībā “Elkas kalns” uzņēma Inese un Valdis Stibes. Elkas kalns uzreiz apbūra ar neticami skaisto ainavu. No kalna virsotnes paveras plašs skats uz Vidzemes ārēm. Elkas kalnā tiek izgatavoti ziedūdeņi, ievāktas zāļu tējas, gatavoti ievārījumi, pesto un citi lauku gardumi. Elkas kalna apkārtnē ir iespēja doties pārgājienā un pēc pārgājiena ļauties pilnīgam mieram, izmantojot nakšņošanas iespējas.

Dienas noslēgumā pašvaldības pārstāvji un tūrisma uzņēmēji tikās pie Signes Šlosbergas. Signe izrādīja nelielo “Gusta Apiņa” darbnīcu, kur no pašu izaudzētu produktu miltiem tiek veidota bezglutēna pasta, kas nonāk arī Rīgas veikalu plauktos. Diskutējot un turpinot iepazīšanos ar uzņēmīgajiem skujeniešiem, Signe piebilda, ka ar vienu dienu nepietiek, lai iepazītu visu to, ko piedāvā Skujene. Turpināt iepazīt Skujenes garšu, kādā citā reizē, aicināja ziepju ražotne “Da’ziepe” un Ringolds Grāpis no bioloģiskās saimniecības bioloģiskās saimniecība “Pērkoņkalna spēks”.

Paldies visiem tūrisma uzņēmējiem par viesmīlīgo un sirsnīgo uzņemšanu! Skujenē un Cēsu novadā patiesi rosās uzņēmīgi, spēcīgi un radoši cilvēki! Jābrauc tikai lūkot un iepazīt!

Share