Danču nakts Ģikšos

19. – 20. janvārī Amatas kultūras centrā Ģikšos notika 12.starptautiskā Ģikšu danču nakts –sākās sestdienas vakarā  plkst.20.00  un ilga līdz plkst. 6.00 svētdienas rītā. Tā kļuvusi par ikgadēju tradīciju – janvāra vidū sabrauc danču muzikanti un deju mīļotāji no visas Latvijas, arī Igaunijas, Lietuvas, arī no citām valstīm.

Šogad jau otro gadu  pirms pasākuma notika deju un mūzikas meistarklase  – grupas  „Solune Duo” mūziķi pirms danču nakts interesentus iepazīstināja ar franču dejām, sarīkojot franču mūzikas un deju meistarklasi.

Danču naktī piedalījās 19 muzikantu grupas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, un Francijas, kopā 94 muzikanti, kas lielajā zālē nospēlēja 111 gabalus /visas grupas tika lūgtas pierakstīt visus nospēlētos dančus uz liela tapešu ruļļa, kas bija piestiprināts pie skatuves griestiem/. Arī foajē visu nakti notika rosīga spēlēšana un dancošana. Šogad tika spēlēts un dancots 6 dažādās kultūras centra vietās.

Kopā Danču naktī piereģistrējušies 630 cilvēki. 478 dalībnieki no Latvijas, 111 no Lietuvas, 29 no Igaunijas, pārējie no ļoti dažādām valstīm –  Portugāles, Vācijas, Norvēģijas, Baltkrievijas, Francijas, Anglijas.

Paldies visiem – rīkotājiem, palīgiem, virtuves dežurantiem, Edijam Eversam par skaņošanu, paldies Lilitai Venterei un Taigai Krūmiņai, Amatas bērnudārzam un Ievai Bernadetai Runcei un, protams, Valsts kultūrkapitāla fondam un  Amatas novada pašvaldībai.

Uz tikšanos nākošgad!

Ar detalizētu Danču nakts atskaiti un pazaudēto mantu sarakstu var iepazīties www.facebook.com/GiksiDanceNight/

Rakstu sagatavoja:
Inese Roze,
Drabešu muižas Amatu mājas vadītāja

Share