Distanču slēpošanas un slidošanas iespējas Amatas novadā

 Ziemas sezonai turpinoties, Amatas novadā ir iespēja izmatot distanču slēpšanas iespējas.

Spāres muižas Rakstnieku parkā ir izveidota distanču slēpšanas trase aptuveni 1 km garumā.  Drosmīgākie var mēģināt veikt arī meža taku. Meža takas garums 1,44 km. Meža taku ir iespēja izslēpot “klasiskajā” stilā.


Šogad pirmo gadu slēpošanas trase ir izveidota arī Skujenes ciemata centrā, pretī daudzdzīvokļu mājām. Trases labiekārtošanai tika ierādīta lielākā pļava, kur izdevās izveidot trasi aptuveni 1,5 km garumā.

Dažāda garuma slēpšanas trases ir izveidotas arī Ģikšos (pretī pagasta pārvaldei un pie bērnudārza), Zaubē (pie skolas aiz kurinātavas)Nītaurē (pie vidusskolas) un Ieriķos (pie Amatas pamatskolas).

Tuvākajā laikā slēpošanas trase tiks izveidota arī Elkas kalnā, taču brīnišķīgo Elkas kalna dabu uz slēpēm var doties baudīt jau tagad, izslēpojot pļavas un mežus, ievelkot pašiem savu špūri.

Ikvienam slēpotājam ir iespēja slēpot uz Zaļā dzelzceļa. Posms no Melturiem līdz Amatai 4 km garumā ir izšķūrēts, lai atvieglotu slēpošanu. (Uzmanību – no trešdienas līdz ceturtdienai tik stiprināts Amatas Zaļā dzelzceļa tilts, tilts būs ciet no Amatas puses).

Līvos, pretī Kalna ielai uz dīķa ir uzliets ledus. Ir iespēja gan slidot, gan spēlēt hokeju. Ledus kārta darbadienās tiek atjaunota.

 

 

 

Share