Drabešu muiža atver durvis

Katru gad septembra beigās   biedrība TKIC „KasTe” ar Amatas novada pašvaldības atbalstu rīko atvērto druvju dienu Drabešu muižas Amatu mājā. Šogad durvis tika atvērtas ne tikai Amatu mājā, bet arī sporta klubā „Ašais”.  Sporta kluba vadītājs Austris Āboliņš interesentiem izrādīja kluba telpas, izstāstīja par iespējām iesaistīties sporta aktivitātēs.

Amatu mājā varēja tikties ar amatu meistariem, apskatīt viņu darbus, pieteikties dalībai pulciņos. Vislielākā interese bija par aušanas pulciņu un rotu gatavošanas pulciņu.

Tika atklāta jaunā keramikas darbnīca, ko pulciņa dalībnieki pašu spēkiem vasarā izremontējuši.

Katru gadu pasākuma laikā notiek konkurss „Pagraba meistarstiķis”, kur saimnieces iesniedz degustācijai un vērtēšanai ziemai sagatavotos konservējumus. Šogad tos vērtēja ne tikai pasākuma dalībnieki ,  bet arī žūrija – pavārs Oskars Freiborns, arheoloģe Zigrīda Apala, kultūras darbinieks, mūzikas izdevējs Juris Zalāns, mākslinieks un kulinārs no Portugāles Diogo Claudio Caetano de Oliveira un skolniece Undīne Trinska –Roze.

Ražojumi tika vērtēti nominācijās  „Saldie”, „Sāļie”, „Tradicionālie”, „Garšīgi nelatvietim”, „Smukais” un „Skatītāju simpātija  jeb gribu recepti”.

Par labākajiem tika atzīti:

„Sāļie” – Indra Šlēgelmilha /Ropaži/, „Saldie” – Ilze Ērgle un ieva Muktupāvela /Amatas novada „Pūraiši”/, „Tradicionālais” Ilze Ērgle un ieva Muktupāvela /Amatas novada „Pūraiši”/, „Smukais” – Rasa Roze /Ropaži/, „Skatītāju simpātija” – Agnese Čakša /Preiļi/.

Visi tika cienāti arī ar Miķeļdienas Cirvja zupu, kliņgeri un torti.

Sezonas atklāšana nosvinēta – tagad Amatu māja gaida jaunus dalībniekus aušanas, keramikas, stikla apgleznošanas, rotu gatavošanas, dziedāšanas un kokles spēles pulciņos!

Informāciju sagatavoja:
Inese Roze,
Drabešu muižas Amatu mājas vadītāja

Share