DRABEŠU MUIŽĀ DARBI TURPINĀS

Biedrība Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe” kopā ar kapelu „Drabešu muižas muzikanti” izdod savu pirmo albumu „Kas mana sieva piedzērus’”. Jau no pagājušā gada rudens esam cītīgi mācījušies, strādājuši ierakstu studijā un ierakstījuši 17 deju melodijas, ziņģes un galda dziesmas, ko nododam publikas vērtēšanai. Pirms tam tika veikts pētījums  vairāku gadu garumā par folklorista Voldemāra Stelberga vākumu Cēsu apriņķī un mūsu novadā un atlasītas interesantākās melodijas. Albumam pievienots buklets ar etnomuzikoloģes Laumas Bērzas komentāru un dziesmu vārdiem. Albums neklātienē tiks atklāts 18.decembrī, publiska atvēršana notiks kaut kad vīrusa drošos laikos.

Diska vāciņa dizains: Mikus Čavarts

Albuma izdošanu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Latvijas Valsts meži.

Amatu mājā tiek īstenoti arī vairāki amatniecības projekti. Programmā „Nākotnes kultūras piedāvājuma veidošana visās kutlūras nozarēs” tiek strādāts pie izglītojošu amatniecības programmu izstrādāšanas un papildināšanas. Mūzikas instrumentu darbnīcā tiek gatavoti seno mūzikas instrumentu atdarinājumi – kokles, monohords un basīte. Izgatavotie instrumenti tiks izmantoti seno mūzikas isntrumentu ekskursijā kā ilustratīvs materiāls.

Vēsturisko apavu darbnīcā tiek gatavoti seno ādas apavu atdarinājumi – Rīgas Kalēju ielas zābaki, vikingu laika viena ādas gabala kurpes un Latvijas teritorijā arheoloģiskajos izrakumos atrastās, retāk sastopamās ažūrās pastalas. Apavu izgatavošanas prasmes tiek arī nodotas tālāk – vēsturisko apavu meistare Guna Zommere apmāca Amatu mājas ādas meistari Inesi Jansoni. Tiks sagatavota prezentācija par senajiem ādas apaviem un izveidota izstāde, kas būs apkatāma līdz 2021.gada pavasarim.

RĪGAS KALĒJU IELAS ZĀBAKI Apavu atdarinājums: Guna Zommere, foto:Jānis Vīksna

Projektā izgatavotie priekšmeti glabāsies un būs apskatāmi Amatu mājas ekspozīcijā.

Otrs projekts šajā programmā, kas tiek realizēts, ir biedrības Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe” mājas lapas izveidošana.

Šos projektus atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Inese Roze,
Drabešu muižas Amatu mājas vadītāja

Share