DRABEŠU MUIŽAS AMATU MĀJA BRĪVDABAS MUZEJA GADATIRGŪ

Šogad pirmo reizi Amatu mājas meistari un audzēkņi ar saviem darinājumiem piedalījās Brīvdabas muzeja gadatirgū.

Lai nokļūtu līdz dalībai tirgū, darbi bija jāved uz atlasi, kur muzeja pieaicināti speciālisti rūpīgi izvērtēja gan darbu kvalitāti, gan atbisltību gadatirgus nolikumam.

Pavisam Amatu māju pārstāvēja 9 pulciņu dalībnieki un amatnieki – apmeklētājiem tika piedāvāti keramikas pulciņa dalībnieku darbi, ādas apavi, filcējumi, mūzikas instrumenti, gleznotas stikla vitrāžas, tekstilmozaīkas tehnikā šūti darbi.

Šogad gadatirgū piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – vairāk kā 540 amatnieki un 185 pārtikas tirgotāji.

Šogad tirgus notika 49. reizi, tradicionāli tas  ir gan tikšanās un profesionālās pieredzes apmaiņas vieta amatniekiem  no visiem Latvijas novadiem un ārzemēm,  gan  amatniecības gada sasniegumu skate.

Informāciju sagatavoja:
Inese Roze,
Drabešu muižas Amatu mājas vadītāja

Share