Drabešu muižas “Amatu māja” iziet pasaulē

No 17. aprīļa līdz 22.aprīlim Varšavā notika VIII Mazurku festivāls un tautas mūzikas instrumentu gadatirgus, kurā no Latvijas piedalījās Drabešu muižas Amatu mājas mūzikas instrumentu meistars Andris Roze un instrumentu meistari Varis Auziņš un Uldis Austriņš.

Mazurka ir Polijas zīmols, kas ir plaši pazīstams un no parastas dejas kļuvušas par kultūras sastāvdaļu visā pasaulē.

Festivālā notika arī  atvērtās tautas mūzikas instrumentu būves un spēlēšanas meistarklases – bija iespējams piedalīties basu, dūdu, rata liras būves meistarklasēs un vijoles un  bungu spēles meistarklasē, kā arī apgūt tradicionālās dziedāšanas un deju pamatus.

Tautas mūzikas instrumentu gadatirgū piedalījās meistari no Polijas, Centrāleiropas, Igaunijas, Latvijas, Baltkrievijas un Mongolijas un piedāvāja savas stabules, dūdas, ermoņikas, arfas, rata liras, vijoles, kokles, basītes, bungas un citus instrumentus.

Tirgus laikā notika arī tautas mūzikas koncerti, deju un instrumentu meistarklases.

Pasākuma noslētgumā Varšavas cietoksnī notika danču nakts.

Share