Durvis vaļā vēris informācijas centrs “Zvārtes iezis”

Informācijas centrs “Zvārtes iezis” ir kļuvis par mūsdienīgu atpūtas vietu tūristiem un vietējiem iedzīvotājiem. Informācijas centra ir trīs galvenie darbības virzieni: tūrisma informācijas nodrošināšana, gida pakalpojumi un ekskursijas, kvalitatīvas kafijas un gardumu piedāvāšana.

Tūrisma informācijas nodrošināšanai informācijas centrā ir pieejami bukleti, kartes, zinošs un atraktīvs darbinieks, kurš pārzina Zvārtes ieža un visas GNP galvenos tūrisma objektus, apkārtnes un Latvijas karti, gatavs atbildēt, palīdzēt tūristiem gan dabas objektu izpētē, gan naktsmītņu un ēdināšanas pakalpojumu jomās. Darbinieki ir ar iepriekšēju pieredzi tūrisma jomā un apkalpojošajā sfērā.

Gida pakalpojumi tiek nodrošināti sadarbībā ar “Cesis inside”, iepriekš piesakot ekskursiju vai pēc pieprasījuma, Zvārtes ieža apkārtne, vēsture, dabas taka līdz Veclauču tiltam u.c. Iespēja iepriekš pieteikt transporta pakalpojumu (no-uz Melturu tiltu, Veclauču tiltu, “Kārļamuižu” u.c., nodrošina “Cesis inside”).

Informācijas centrā pieejami siltie dzērieni, kvalitatīvas kafija un gardumi.

Papildus šiem galvenajiem virzieniem informācijas centrā “Zvārtes iezis” pieejami suvenīri, tādi kā “BURR” un “Artmosphera” akvareļu pastkartes ar Zvārtes iezi (drukātas akvareļu kopijas) ar iespēju uzreiz nosūtīt pastkarti, koka dēlīši ar uzrakstiem, vietējo ražotāju magnēti, lina maisiņi ar lavandām u.c. Kā arī, pieejama dvieļu, bumbu noma un ugunskura iekuru iegāde.

Papildus informācijas centra darbībai nākamajā sezonā plānots rīkot dažādus izglītojošus un aktīvus pasākumus, piemēram, meistarklases, akustiskos mūzikas vakarus, fotografēšanas meistarklases u.c. Svarīga loma būtu arī laivošanas aktivitātēm pavasara sezonā, kā arī ziemas pārgājieniem, un ekskursijām. Informācijas centrs būtu arī nozīmīga starta vai finiša bāze dažādiem sportiskiem, aktīviem pasākumiem, piemēram, orientēšanās sportam, nūjošanas nodarbībām.

Informācijas centrs kā svarīgs objekts organizētu arī dažādas ar dabu un vietējo apkārti saistītas foto vai māksas mazizmēra izstādes un citus kultūras pasākumus.

Informācijas centrs “Zvārtes iezis” plāno īstenot principus, kas balstīti Less Waste jeb mazatkritumu principos, piemēram, apmeklētājiem ar savu kafijas krūzi cena kafijai ir zemāka, tā pat informācijas centrs šķiro atkritumus.

Tā kā plānotās aktivitātes balstītas uz dabas izzināšanu un aktīvu dzīvesveidu, uzsākot nākamo sezonu, plānots izveidot biedrību vai citu formu, kas nodrošinātu ieceru īstenošanu ilgtermiņā. “Zvārtes ieža” apkārtne un vide piemērota sportiskām, aktīvām nodarbībām ne tikai ģimenēm, bet arī skolēnu grupām, kolektīviem u.c. Plānots izstrādāt arī aktivitāšu darba lapas, interesantus uzdevumus dabā skolēniem un ģimenēm ar bērniem, kas apmeklē “Zvārtes iezi”.

Informāciju sagatavoja:
Terēze Stālmane,
Informācijas centra “Zvārtes iezis” vadītāja

 

Share