,,Eiropa pilsoņiem” projekts “ES nākotnes veidošana, apspriežot eiroskepticismu pilsoņos”

No 18.oktobra  līdz 24.oktobrim Amatas novada pašvaldības pārstāvji devās uz Itālijas pilsētu Gallodoro, lai kopā ar piecām citu valstu pašvaldībām piedalītos Eiropas Savienības programmas ,,Eiropa pilsoņiem” projektā ” To Build the Future of EU Debating on Euroscepticism Citizens” (ES nākotnes veidošana, apspriežot eiroskepticismu pilsoņos).

Projektu īstenoja Itālijas Gallodoro pašvaldība ar partneriem no Latvijas, Spānijas, Maltas, Portugāles, Polijas un Slovākijas.  Projekta mērķis  veicināt izpratni par Eiropas Savienību un tās vērtībām, mazināt eiroskepticismu, sekmēt pilsonisko un demokrātisko līdzdalību Eiropas Savienības līmenī, veidot sadarbību  starp ES pašvaldībām, nevalstiskajām organizācijām un citām iedzīvotāju grupām.

Projekta semināros tika sniegta informāciju par Amatas novadu,  realizēto projektu pieredzi, pašvaldību darbu Latvijā. Amatas novada pārstāvji dalījās pieredzē par eiroskepticismu, populisma un viltus ziņu ietekmi Latvijā, kā arī piedalījās debatēs par projekta tēmu, kā mazināt eiroskepticismu. Projekta ietvaros tika apmeklēta Kastelmolas pašvaldība, tiekoties ar mēra vietnieku. Sirakūzā, Kastelmolā un Mesīnā projekta dalībnieki iepazinās ar kultūrvēsturisko mantojumu un reģiona tūrisma attīstības plāniem.

Brauciena programmas noslēgumā tika parakstīts  sadarbības līgums ar Gallodoro pilsētu no Itālijas un pārējiem projekta partneriem. Svinīgajā pasākumā klāt bija Gallodoro  pašvaldības vadītāji un deputāti, vietējie skolēni un skauti, kaimiņpašvaldību vadītāji.

Vairāk ar projektu Gallodoro variet iepazīties (angļu valodā) šeit: Gallodoro Municipality Info
Gallodoro Municipality Description

 

Share