Eiropas kultūras mantojuma dienas Ieriķu dzelzceļa stacijā

2021. gads Eiropas Savienībā ir pasludināts par Eiropas dzelzceļa gadu, tāpēc šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros īpaši izcelta dzelzceļa vēsture un kultūras mantojums atgādinot par dzelzceļa ieguldījumu Eiropas labklājības veidošanā un dzelzceļa lomu progresīvu tehnoloģiju izstrādē.
Arī Ieriķu dzelzceļa stacija ir tā dzelzceļa mantojuma vidū, kuri tika prezentēti Eiropas kultūras mantojuma dienās no 17-19.septembrim ar aktivitātēm trīs dienu garumā.
Visi pasākumi tika plānoti tā, lai rastos labums ilgākam laikam.
Stacijas logos tika izveidota izstāde par krāšņo dzelzceļa stacijas un līnijas vēsturi. Sadarbībā ar Līgatnes mūzikas un mākslas skolu diviem logiem tapa orģināldarbi par nākotnes transporta tēmu. Ļoti lepojamies par šiem darbiem un skolas kolektīva ieguldījumu!
Iztāde būs skatāma vēl ilgi un vienlaicīgi pasargās stacijas logus no stiklu izsišanas un būs interesants izziņas objekts vilciena pasažieriem.
Sestdien pa Ieriķu apkaimi norisinājās ekskursija “Izzini Ieriķus”. Ceram, ka šī jaunā ekskursija paliks kā regulārs piedāvājums tūrisma grupām.
Savukārt, svētdien no Ieriķu stacijas izvijās dažāda garuma riņķveida pārgājienu maršruti, kas ietvēra Spāres muižas apkārtni, Amatas teritoriju, Melturus un “Zaļā dzelzceļa” līniju.
Šie maršruti tiks nomarķēti dabā un kļūs kā jauns brīnišķīgs aktīvā tūrisma piedāvājums nūjotājiem un velobraucējiem. Šobrīd pie stacijas var ērti novietot automāšīnas, lai dotos jaunājos maršrutos.
Sadarbībā ar Vecpiebalgas kolēģiem norisinājās garais velo brauciens (ap 40km)no Ieriķu stacijas līdz Dzērbenes muižai pa “Zaļo dzelzceļu” un ar autobusa transferu atpakaļ. Šis maršruts tika saskaņots ar Rīgas vilciena pienākšanas un attiešanas laiku Ieriķos.
Ieriķu stacija ir loģisks “Zaļā dzelzceļa” sākuma punkts maršrutā līdz Gulbenei. Šobrīd velo un kājāmgājēju maršruts izveidots posmā Melturi -Gulbene un būtu jāpagarina līdz Ieriķiem.
Paldies visiem, kas iesaistījās Eiropas kultūras mantojuma dienu notikuma veidošanā un arī tiem, kas apmeklēja!
Dalība Eiropas kultūras mantojuma dienās pavēra lielisku iespēju kļūt par daļu no kopējās Eiropas kultūras mantojuma popularizēšanas iniciatīvas, izcelt Ieriķu dzezceļa staciju un piesaistīt jaunus interesentus, padarīt atpazīstamāku Latvijas un starptautiskajā mērogā.
Foto: Sandra Lielmeža
Share