Endijas Rezgales Lieldienu koncerts „Baroka un romatisma mūzikas pērles” 21. aprīlī

Šogad Lieldienās, 2019. gada 21. aprīlī, Nītaures baznīcā izskanēs dzidrā un liriskā soprāna Endijas Rezgales koncerts „Baroka un romantisma mūzikas pērles”, ērģelnieka Aivara Kalēja pavadījumā. Programmā: G. F. Hendelis, J. S. Bahs, A. Vivaldi, F. Šūberts, C. Franks u. c.

Lieldienas ir senākie un centrālie kristietības svētki, kad tiek svinēta Kristus augšāmcelšanās. Dievs ir paveicis ko izšķirošu, lai cilvēki neaizmirstu savu dvēseli ikdienā un atpazītu sevī būtiskāko. Šis ir pārdomu laiks, kurā cenšamies sadzirdēt – pēc kā ilgojas sirds, kas dzīvu un priecīgu mūsu garu dara, rodot izpratni par dzīves jēgu un tās piepildījumu.

Tāds ir arī iedvesmojošās un sirsnīgās dziedātājas Endijas Rezgales novēlējums Lieldienās, emocionāli bagātinot ikvienu ar savu dvēseliski apgaroto vokālo izpildījumu, padarot mūs priecīgākus, laimīgākus, cerīgākus, labestīgākus, mīlošākus.

Skaistās balss īpašniece Endija Rezgale savas mākslinieciskās gaitas uzsāka tālajā Dienvidāfrikā. Dziedātājas repertuārā galvenokārt ir garīgā un klasiskā mūzika, kā arī dziesmas no kinofilmām un mūzikliem. Nav aizmirstas arī latviešu komponistu dziesmas un kamermūzika. Endija kopš atgriešanās Latvijā ir sniegusi solo koncertus daudzās Latvijas baznīcās un koncertzālēs, ar savu dvēselisko un dziļi izjusto dziedājumu, aizkustinot daudzu klausītāju sirdis.  Pieminēšanas vērta ir koncertu sērija Rīgas Doma katedrālē un solo programma kopā ar Liepājas simfonisko orķestri. Endija kā viesmāksliniece ir koncertējusi Norvēģijā un atgriezusies Dienvidāfrikā, lai piedalītos muzikālos uzvedumos.

Endija Rezgale kā viena no solistēm ir piedalījusies „Producentu Apvienības 7” organizētajās koncertprogrammās: “Mana dziesma Latvijai”, “Mīlestības melodija”, “Bez skaistām sievietēm nav dzīvot vērts”, “Mīlestības pieskāriens”, un Ziemassvētku koncertu programmās Latvijas baznīcās “Pieskaries brīnumam” un “Ar sirdi eņģeļa plaukstā”.

Endija piedalās arī labdarības pasākumos bērniem. Vienlaikus Endija Rezgale ir akadēmiski izglītota socioloģe un mācību spēks Latvijas Universitātē.

Aivars Kalējs, komponists, ērģelnieks un pianists, ir uzstājies solo koncertos un ar dažādiem ansambļiem Ziemeļamerikā, Eiropā un Āzijā. Brīnišķīgā mākslinieka repertuārā ir klasiskā mūzika, autorkompozīcijas un improvizācijas. Aivars Kalējs ieguvis starptautisku atzinību kā solo izpildītājs, gan kā lielisks ansambļa partneris.  Aivars ir sadarbojies ar tādiem diriģentiem kā Andri Nelsonu, Māri Sirmo, Andresu Mustonenu, Pjēru Kao un Imantu Kokaru. Viņš muzicējis duetā ar soprānu Inesi Galanti un leģendāro mežradzistu Arvīdu Klišānu.

Aivars Kalējs ir koncerta ērģelnieks Rīgas Doma katedrālē un Jaunās Sv. Ģertrūdes luterāņu baznīcas galvenais ērģelnieks, kā arī ilggadējs Endijas Rezgales skatuves partneris.

Programmā skanēs baroka laikmeta ievērojamāko komponistu skaņdarbi Georga Frīdriha Hendeļa ārijas “Ombra mai fu” un “Lascia ch’io pianga”, Johana Sebastiana Baha ārija “Quia respexit” no Magnifikāta un korālis “Jesus bleibet meine freude”, Antonio Vivaldi “Domine deus” un “Vieni, vieni, o mio diletto”. Tiks atskaņotas arī romantisma mūzikas pērles Franča Šūberta “Ave Maria”, Cēzara Franka “Panis Angelicus”, Čārlza Kamila Sensānsa “Ave Maria” u. c.

Koncerta ilgums ir aptuveni 1 stunda.
Koncerts ir akustisks, bez skaņas pastiprinātāju izmantošanas.
Baznīca tiks apkurināta uz koncerta laiku.

Viens no iepriekšējo gadu koncertu ierakstiem:

Koncerta norises vieta un datums: 21. APRĪLĪ 11.00 Nītaures ev. lut. baznīcā

IEEJA UZ KONCERTU PAR ZIEDOJUMIEM

Koncertu atbalsta:
Nītaures evaņģēliski luteriskā draudze

Vairāk informācijas: Solvita Ore, koordinatore
E-pasts: solvitaore@gmail.com

Share