„Es savu dārzu izgaismoju ar puķēm!”

Ar šādu teikumu sākām Amatas pagasta dārza mīļotāju tikšanos kādā oktobra vakarā. Fotogrāfijās atskatījāmies uz kopīgajiem šīs vasaras tikšanās un ciemošanās brīžiem, kur galvenais bija prieks, smiekli un brīnīšanās!

Kanādas mellenes – vienā reizē drīkst apēst tikai 3! Kartupeļi no sēklām, kuri izauguši brangas olas lielumā! Rakstnieku namiņš ar lieliem logiem un skatu uz simtgadīgo ozolu rindu!  Senas ābeles, kuru zaros šūpojās daudzu paaudžu stāsti… Krūmu zaros briestošās  smilkšķērkšķu odziņas un aktinīdiju auglīši! Ticiet vai nē, bet aug arī Godži! Lauku lapenē paslēpts  pirts baseins ziemas sezonai!

Zili brīnumi  – meža vidū!  3 milzīgas siltumnīcas, kurās saimniece piedāvā stādus, kas citur nav redzēti – nokarenais tomāts pie sienas pakaramā somā (ko pati saimniece šuvusi)! Kolontomāti krokainām lapām! Un vēl un vēl…

Nu lilliju, hortenziju un melleņu kolekcijas –  jau gandrīz pašsaprotama lieta! Ko, protams, neteiksi par 400 dažādību lielo dāliju dārzu!

Prieks par katru sētu, kurā pļauts zāliens tik tālu, ka malu nerdz!

Kā senos laikos, gar piemājas ceļu augošās jauno koku gatves, apliecina saimnieku skatienu nākotnē – pacipreses, pīlādži, liepas un ozoli! Skaisti! Skaisti! Skaisti!

Mīļie! Visu jau nevar uzrakstīt!  Sirds siltums, ar kādu mēs tikām saņemti katrā sētā, ir kā ceļamaize un iedvesmas avots,  turpmākajiem darbiem!

Čakli ļaudis mūsu pagastā! Kopjot dārzu – sakopjam savu valsti!

Lai pagalmos, baltie karogu masti ( kas nav retums!) ar pārliecību notur Latvijas karogus rudens vētrās, sveicot mūsu valsti 101. Dzimšanas dienā!

Lai mums visiem, vasaras varavīksnes krāsu ziedos  sakrātā enerģija, dod spēku jaunajai sezonai, kad saule atkal kāps augšup!

Foto:Dace Ķeņģe

 

 

Informāciju sagatavoja:
Lilita Ventere,
Amatas kultūras centra pasākumu vadītāja

Share