Fiziskām aktivitātēm jābūt dzīves ikdienišķai sastāvdaļai

radio_tev_logo_1

Pavasaris nav aiz kalniem. Un tūdaļ aktuāls būs jautājums – ko darīt, lai vasarā ķermeņa forma būtu sev un citiem tīkama?

 Haralds Bruņinieks, Ziemeļvidzemes atlētu savienības valdes priekšsēdētājs un treneris domā, ka fiziskām aktivitātēm jābūt visa mūža garumā, nevis tikai uz vasaras atnākšanu. Kustības ir dzīvības sastāvdaļa. Līdzīgi kā smadzeņu šūnas – ja tās nenodarbina, tās atmirst.

 „Izvēloties slodzi, jāatceras par regularitāti – tas ir priekšnoteikums, ja nodomāts veikt fiziskās aktivitātes. Ziema ir laiks, kad cilvēks paliek apaļāks, Ziemā aktivitātes ir mazāk, cilvēks mazāk svīst, un tas ir tauku uzkrāšanās laiks. Ar pliku vingrošanu gan būs par maz, ja netiks ievērotas pārējās sakarības: dzīves režīms, atpūta, uzturs un arī treniņu process. Jāsaprot, kuri produkti dod enerģiju, kuri nepieciešami dzīvībai. Tāpat jāsaprot, ko cilvēks vēlas: zaudēt svaru, iegūt lielāku muskuļu masu vai trenēt izturību. Un tad jau, atnākot pie trenera, ir vieglāk strādāt ar šādu cilvēku,” skaidro treneris.

 Tiem, kuri nolēmuši tagad pievērsties sportam, Haralds Bruņinieks atgādina, ka pirmajās reizēs nevajag pārspīlēt. Pietiek ar 40-45 minūtēm, un tad var pakāpeniski palielināt intensitāti.

 Sportam ir jābūt kā dzīves daļai – šai domai piekrīt arī Māris Šlēziņš, Latvijas ielu vingrošanas kustības aizsācējs un biedrības priekšsēdētājs. Sākt nekad nav par vēlu, domā Māris. „Sāpīgā” Latvijas daļa esot mazkustīgi jaunieši. Jauniešus var motivēt tikai ar piemēru, saka Māris: „Esmu pamanījis, ja jauniešiem ir nesportiski vecāki, kuri nerāda aktīva dzīvesveida piemēru, kaut vai brīvdienās izbraukt pastaigā gar jūru, tad jaunietis arī ieņem šo pozu – forši ir neko nedarīt, forši ir pie televizora.”

 Ielu vingrošana ir tikai viens bezmaksas veidiem, kā padarīt ikdienu aktīvu. Taču Māris Šlēziņš saka, ka vajag darīt jebko, kas aizrauj. „Esmu izbraukājis vairāk kā 400 skolas Latvijā. Un visās vietās es saku jauniešiem vienus un tos pašus vārdus: man nav svarīgi, lai jūs esat ielu vingrotāji. Man ir svarīgi, lai jūs darītu savā dzīvē to, ko vēlaties, kas jums patīk. Lai jūsos ir mērķi, pārliecība, lai jums mirdz acis. Un tad mēs varēsim ar Jums lepoties,” stāsta Māris.

 Gan ielu vingrošanas speciālists Māris, gan treneris Haralds ir vienisprātis, ka reizēm visus labos nodomus nojauc slinkums. Abi domā, ka slinkums ir vienkārši jāpārvar. Un tad būs gan rezultāts, gan dubults prieks par sevi.

Share